Router bezprzewodowy - podłączenie dwóch komputerów radiowo

Witam. Czy za pomocą routera połącze 2 komputery znajdujące się np. w tym samym bloku lecz bez żadnego okablowania? Jeżeli tak to muszą byc 2 router? Nadajnik i odbiornik? Nie mam pojęcia o tym.

Router z Wi-Fi, robisz sieć, na dwóch kompach musisz mieć karty Wi-Fi szukać Twojej sieci, podpinasz się do niej później wystawiasz na FTP lub ustawiasz grupę roboczą i normalnie w udostępnianie plików się bawisz i tak przesyłasz lub FTP lokalnym.

A potrzebne są dwa routery do tego? Wiem że można podpiąć ponad 200 użytkowników zależy od sprzętu. Jaki jest zakres działania fal routera? Ja totego rodzaju sprzęt (router) traktuję podobnie do krótkofalówek… :slight_smile:

wystarczy 1 router

jeżeli dobrze pamiętam 2,4 ghz

Problem w tym jak daleko od siebie mieszkacie. Sygnał sieci jest osłabiany przez wszelakie fizyczne przeszkody (ściany,stropy) itd. Można wprawdzie zwiększyć zasięg zmieniając w konfiguracji routera lokalizacje z Europe na USA aczkolwiek jest to w Polsce działanie nielegalne.

Można także użyć 2 routerów wi-Fi które bedą nawzajem się widzieć i tym samym wzmacniać sygnał. Ale nie wszytskie modele obsługują tą funkcje.