Router bezprzewodowy WLAN

Mam problem z wybraniem routera, ktory dobrze wspolpracowalby z dwoma komputerami: laptopem i stacjonarnym. Mam Osiedlówke 2MB. Polecie mia jakis router dzieki ktoremu moglbym miec neta na tych dwóch kompach i zeby nie zwalnial zbytnio tej predkosci. Przedział do 250 zł. Ahaa i jeszcze jakby ktoś mógłby mi powiedzieć na co w ogóle zwracać uwagę przy wyborze routera bezprzewodowego, co jest ważme itp. Pozdrawiam

Kupisz taki:

http://allegro.pl/item486583903_router_ … rytet.html

lub nowszy:

http://allegro.pl/item486583888_router_ … vista.html

lub każdy inny do 100 zł i będzie OK. Routery w tej chwili do zwykłych zastosowań są niemal identyczne, różnią się tylko interfejsem obsługi…

A co myślicie o tym routerze: http://allegro.pl/item486583888_router_ … vista.html <- taki akurat u mnie w saturnie widziałem, co o nim myślicie? Warto go kupić?

@Edit

Jeszcze poprosił bym jakiegoś znawcę, który powiedziałby mi, dlaczego ten router: http://www.allegro.pl/item485254305_dli … t_410.html jest taki drogi (taki jest w mediamarkt kolo mnie)

DIR-300 sam posiadam i co mogę powiedzieć o nim… nic. po prostu pracuje gdzieś tam schowany i tyle.

Ten droższy ma większy zasięg, jest bardziej konfigurowalny, ma dodatkowy port USB no i w zestawie masz kartę wifi na USB do komputera.

Dla zwykłego zastosowania to tylko wodotryski z których nigdy nie skorzystasz.

DIR-300 ma zasięg w zupełności wystarczający. Nie musi być przecież hotspotem :wink:

czyli taki router http://www.allegro.pl/item490105141_rou … gw_fv.html powinien starczyc mi do mieszkania ok. 50m2, o dlugosci w sumie od okna do okna okolo 12-15. I do niego podłączę za pomocą kabla do kompa oraz bezprzewodowo laptopa (bez WifI tylko IEEE 802.11n) za jednym razem tak?

Nie rozumiem tego za bardzo co napisałeś, ale…

Router spokojnie sobie poradzi.

Ale wifi jaka jest każdy wie. Najlepiej by było gdybyś laptopa miał w pokoju tam gdzie jest router, a przewodowo PC’ta możesz mieć dalej.

Zwłaszcza jak mieszkasz w mieszkaniu z płyty. Płyta posiada skuteczne zbrojenie, które zakłóca jednak fale radiowe, zwłaszcza że wifi idzie najkrótszą drogą z punktu do punktu czyli po lini prostej, czyli przez ściany. Dodatkowy sygnał idzie odbity od ścian, ale on wywołuje bardziej zakłócenia niż poprawia sygnał.

Tak czy siak, spokojnie router starczy na twoje mieszkanie nawet ze ścianami z żelbetu.

Jeśli sygnał będzie jak brzytwa w każdym miejscu, możesz pokusić się o zmniejszenie mocy nadajnika wifi w ustawieniach routera “Transmit power” np. do 50% mocy nadajnika. Po co? Aby sąsiedzi nie widzieli twojej sieci, zabezpieczoną czy nie, ale jej nie zobaczą bo sygnał już może być jednak dla nich za słaby.