Router czy livebox - internet z orange

(Konrad1993) #1

Cześć, zmieniam internet na stacjonarny z orange (sam internet bez TV i telefonu), lecz nie wiem co wziąść, czy router, czy liveboxa (a przecież mówią, że to jest to samo). Chcę się łączyć do neta komputerem stacjonarnym i bezprzewodowo laptopem i pytanie co wziąść router, czy livebox’a? Dzięki za pomoc, pozdrawiam.

Dodane 09.12.2012 (N) 10:32

PS.

Gdymym wziął router to bym zapłacił jednorazowo 49 zł i router byłby już mój, a za livebox’a musiałbym płacić 10 zł miesięcznie (np. jak bym miał umowę na 12 mies to by mnie wyszło 120 zł za livebox’a) i po zakończeniu umowy musialłbym im oddać livebox’a.

(system) #2

ja bym wziął ruter opłata jednorazowa przy lifeboksie jest opłata miesięczna

(Rupertm) #3

Najlepiej to weź neostradę Fiber w technologi VDSL A nie ADSL opcja 40 albo 80 Mb/s o ile pozwolą warunki techniczne do centrali nie więcej niż 1200m dla prędkości 40 Mb/s co do liveboxa to nie warto bo są z nim problemy lepiej ruter w neostradadzie Fiber ruter jest za 50 Zł na własność Sagemcom albo DGT ten ostatni jest lepszy

(bison616) #4

jak bez tel. to + 30 zł do rachunku za utrzymanie łącza (chyba ze masz tel u innego operatora np netia)

a poza tym polecam osobiście kupić dobry router a nie brać ten od orange najlepiej na chipie "“Trendchip” jak net ma byc adsl