Router, czy naprawdę jest aż tak przydatny?

Witam,uszłyszałem niedawno od kolegi że ma internet mobilny bezprzewodowy tak jak ja z Playa.I jak wiadomo mobilne mają limit … powiedział mi że ma router i zmniejsza się mu limit co to jest prawda ? Mam też jeszcze jedno pytanie mam smartfona z WifI i Playstation Portable PSP czy też będzie do tego służyc by to podłączyc ?

Prosił Bym bardzo o odpowiedż!

Pozdrawiam:)

Jeśli dzieli te łącze na kilka komputerów, to limit ma prawo szybciej się wyczerpać, gdyż każdy z komputerów przesyła dodatkowe dane. Innym problem może być niezabezpieczona lub słabo zabezpieczona sieci WiFi i ktoś może się podłączać do sieci.

Tak, ale możliwe, że twój smartfon może pracować jako router, np. telefony HTC posiadają opcję tworzenia hot spotu.

Pozdrawiam!

Moja teściowa nie ma routera i żyje :wink:

Router rozprowadza sygnał na obszarze mniej więcej mieszkania i jeszcze trochę. Jeśli korzystasz z internetu a męczą cię przewody (niektóre urządzenia nie mają nawet opcji podłączenia przewodem internetu) to jest to najlepsze rozwiązanie.

Czy z routerem czy bez niego, zużycie jest takie samo, bo zużywasz ty - router tylko przepuszcza dane.

Oczywiście mowa o routerze w sensie wifi czyli internetu bezprzewodowego.

Jak będziesz miał wiele urządzeń, laptop, PC, nowoczesny TV, smartfon, tablet itp. to bez routera się nie obędzie, bo jak to wszystko połączysz :lol:

Tylko chodzi mi o to że gdy już zakupie Router to będzię ciągnąć mniej z limitu ? bo tak zrozumiałem od kolegi a w,domu mam tylko komputer stacjonarny.

Nie, router nie zmniejszy zużycia. Pozwala na podłączenie większej ilości urządzeń.

Router wykorzysta tyle limitu, ile wykorzystają poszczególne urządzenia. Każde urządzenie podłączone do routera, które połączy się z internetem będzie wykorzystawało limit. Wyobraź sobie, że masz jeden litr napoju (limit to 1L), pijąc go sam małymi łykami na dłużej Ci starczy, teraz wyobraź sobie, że masz jeden litr napoju i dzielisz go na 4 osoby, starczy Ci na krócej, bo już nie pijesz sam. Oczywiście napój możesz wypić sam jednym łykiem w szybkim tempie (limit szybko zostanie wyczerpany).

Pozdrawiam!

tak jak wyżej tylko tym napojem niech będzie piwo :lol:

łatwiej będzie sobie wyobrazić :slight_smile:

Wszystko już rozumiem :slight_smile:

Dzięki i Pozdrawiam.