Router czy switch?

witam mam internet z kablówki w domu i chciałbym podłączyć do niego drugiego kompa, no i chciałem się dowiedzieć jakiego sprzętu do tego potrzebuję, czy wystarczy mi switch czy router?nie znam się na sprzęcie i nie wiem czym te dwa urzadzenia się różnią.zalezy mi żeby było jak najtaniej,

jeżeli masz 2 IP to możesz użyć switcha to wystarczy ale jeżeli używasz jednego adresu poszukaj na forum

:arrow: Mała sieć domowa w XP

ale ja nie chce tworzyc sieci domowej, chce zeby można było korzystać z neta bez konieczności włączania dwóch komputerów,

wszystko masz wyjaśnione zreszta inni to potwierdza, tak jak mówiłem jeżeli masz 1 adres nie ma po co instalowac routera ani switcha

Każda karta ma swoj adres fizyczny i jak podmienisz innego kompa net nie bedzie działał

To raczej router - może być jakiś z serii D-LINK - wszędzie o tym pełno i dokumentacji i opisów.

ale wojtek11 pisał

no to chyba musi być router.

musisz zastować router do którego wepniesz modem w wejście wan

http://www.banita.pl/~pysiu/siec%20lan/vectra.html

a co jesli nie mam modemu dsl, nie znam sie na sieciach ale nie mam chyba publicznego ip, mam w domu tylko gnizdko:) do neta

no to samo wpinasz kabel z gniazdka do routera o nazwie wan :wink:

dzieki pysiu, a możesz mi jeszcze wyjaśnić najkrócej i najprościej czym sie różni router od switcha?tak na chłopski rozum:)

w miare mozliwosci:slight_smile: