Router D-Link 524UP i Przekierowanie Portów

Witam

Mój problem polega na tym że juz nie wiem co mam zrobić aby poradzić sobie z przekierowaniem portów na tym routerze. Skorzystałem juz chyba ze wszystkich rad: Ustawiałem Virtual Server wpisywałem ip w zakładce DMZ oraz przepuszczałem porty w routerowym fierwallu i nadal nic to nie pomaga. Jeśli ktoś bedzie potrzebował to moge wrzocić sccreny jak to wszystko wygląda. Prosze o pomoc bo już naprawdę nie wiem co mam robic.

Pozdrawiam

to jeszcze zwróć uwagę na to czy do routera dochodzi bezpośredni internet, czy może za NATem. Sprawdź czy na porcie WAN routera masz publiczny numer IP :slight_smile: skoro wszystkie próby przekierowania portów nie działają.

Kiedyś używałem tego routera DI-524 i przekierowanie portów działało poprawnie, wszystko ustawiało się w Advanced -> Virtual Server

Z tego co rozumiem to publiczne ip zaczyna sie od 83… Tak?

W zakładce wan moje ip to 10.16.1.102 co to oznacza?

no i problem jest rozwiązany, to IP należy do prywatnej puli, czyli jesteś za NATem.

niech administrator sieci, z której dostajesz internet do routera przekieruje interesujące Cię porty na twoje prywatne IP (10.16.1.102), a ty sobie na swoim routerze ponownie przekierujesz na interesujący Cię komputer w sieci za routerem :slight_smile:

tu masz napisane które adresy należą do prywatnej puli. pozostałe są adresami publicznymi.

Czyli w takim przypadku musze napisac do providera aby on mi odblokował porty?

dam sobie głowę urwać że prośba nie przejdzie… ale spróbuj :wink: