Router D-Link 524UP i Przekierowanie Portów


(Maaajo) #1

Witam

Mój problem polega na tym że juz nie wiem co mam zrobić aby poradzić sobie z przekierowaniem portów na tym routerze. Skorzystałem juz chyba ze wszystkich rad: Ustawiałem Virtual Server wpisywałem ip w zakładce DMZ oraz przepuszczałem porty w routerowym fierwallu i nadal nic to nie pomaga. Jeśli ktoś bedzie potrzebował to moge wrzocić sccreny jak to wszystko wygląda. Prosze o pomoc bo już naprawdę nie wiem co mam robic.

Pozdrawiam


(Grzegorz Ch) #2

to jeszcze zwróć uwagę na to czy do routera dochodzi bezpośredni internet, czy może za NATem. Sprawdź czy na porcie WAN routera masz publiczny numer IP :slight_smile: skoro wszystkie próby przekierowania portów nie działają.

Kiedyś używałem tego routera DI-524 i przekierowanie portów działało poprawnie, wszystko ustawiało się w Advanced -> Virtual Server


(Maaajo) #3

Z tego co rozumiem to publiczne ip zaczyna sie od 83... Tak?

W zakładce wan moje ip to 10.16.1.102 co to oznacza?


(Grzegorz Ch) #4

no i problem jest rozwiązany, to IP należy do prywatnej puli, czyli jesteś za NATem.

niech administrator sieci, z której dostajesz internet do routera przekieruje interesujące Cię porty na twoje prywatne IP (10.16.1.102), a ty sobie na swoim routerze ponownie przekierujesz na interesujący Cię komputer w sieci za routerem :slight_smile:

tu masz napisane które adresy należą do prywatnej puli. pozostałe są adresami publicznymi.


(Maaajo) #5

Czyli w takim przypadku musze napisac do providera aby on mi odblokował porty?


(mrbungle) #6

dam sobie głowę urwać że prośba nie przejdzie... ale spróbuj :wink: