Router D-Link GO-RT-N300 Wolne Wi-Fi

Witam mam takie pytanie,mam internet od dostawcy upc 120mb/s i kupiłem ruter co ma wysyłanie max 300mb/s przez wifi,i pytanie takie ruter przepuszcza tylko max 50-30mb/s…wie ktoś może jak dobrze skonfigurować tak by przez wifi było też kolo 120 tak jak pokazuje przez kabel ethernet.Od razu mówię ze w ustawieniach rutera są wyłączone limity i ustawione na najszybsze.

elosidzej

 

 

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Karta sieciowa w PC obsługuje tryb 801.11n 300Mbit?

Może to kwestia odległości od routera.

w kompie mam kartę sieciowa 1gb,ale to nie ma znaczenia bo internet mam bezpośrednio z modemu do rutera podłączony nie idzie to przez PC.W opisie pisze ze ten ruter ma prędkość do 300mbit a przez kabel do 100

Ale mówię o karcie bezprzewodowej Wifi, nie LAN.

Ważne żeby ona też obsługiwała 300Mbit.

są ale wszystkie na 802.11 (b,g,b/g,n,n/g i b/g/h) takie są 

Jak masz możliwość podaj model tej karty / kart.

skąd? sorry ale jestem trochę ciemny z tym,gdzie mogę sprawdzić to 

W programie Aida64 możesz sprawdzić bez kłopotu (Sieć - Sieć Windows).

Karta sieciowa Realtek PCI GBE Family Controller

To karta przewodowa, nie masz innej na liście?

są te 

Realtek PCI GBE Family Controller

Realtek RTL8102E/RTL8103E Family PCI-E Fast Ethernet NIC (NDIS 6.20)

Urz

Więc w końcu masz komputer podłączony przewodowo czy po wifi, bo obie karty jakie podajesz są przewodowe, a na początku tematu mówisz o wifi?

no o to pytałeś i właśnie mnie to zastanawia po co o to pytać?

mam modem od dostawcy…z tego modemu podłączony kabel Ethernet do rutera co kopiłem i z tego rutera nie ma wifi szybkiego…przez kabel mam po 115mb/s a przez wifi nie cale 50 i o to pytam,o router wifi nie przez kabel neta :D 

Ale jakoś musisz sprawdzać tą szybkość wifi, że nie wyciąga pełnej prędkości. Chodzi mi właśnie o model karty wifi na której testujesz szybkość, chyba że nie używasz do tego komputera to napisz.

Laptopa i jest po 30 no max 50 a ponoć ten ruter ma 300 bo nawet jest w opisie napisane

tu masz cały opis mam tego : http://www.dlink.com/pl/pl/home-solutions/connect/go/go-rt-n300-wireless-n-300-easy-router

Podaj jeszcze model laptopa, sprawdzimy czy też obsługuje 300Mbit.

HP-HDX18-1180EL