Router do kablówki zamiast TL-WR842ND

(Judykator) #1

Obecnie mam internet z kablówki (Multimedia Polska). Do tego używam routera TL-WR842ND. Router z modemem kablówki jest połączony przez sieć elektryczną za pomocą TL-PA4010P Starter Kit bo urządzenia są w różnych pokojach.

Jestem z niego niezadowolony. O ile zasięg wi-fi ujdzie (to choć mógłby być lepszy) to router często się "wiesza" i przez większą lub mniejszą chwilę nie ma internetu (zarówno w PC połączonym kablem z routerem jak i w TV czy telefonie połączonym przez wi-fi). Potem zazwyczaj internet znów się "pojawia" albo nawet muszę restartować (przez interfejs www na PC).

Mam wrażenie że coś nie tak jest z tym routerem, bo jak połączę modem Multimedia Polska z PC nawet poprzez sieć elektryczną to wtedy raczej nie ma problem ze zrywaniem internetu.

Szukam więc zamiennika dla routera TL-WR842ND - musi mieć podobny lub lepszy zasięg wifi, cenę do 200 zł [im mniej tym lepiej] i nie musi mieć USB [tern ma, ale nie korzystam] no i musi zapewniać stabilność.

Ewentualnie oczekuję rad jak "usprawnić" posiadany router TL-WR842ND by się nie wieszał ...

(Domker) #2

TL-WR842ND <= masz na nim najnowsze dostępne firmware? (sprawdź dobrze wersję sprzętową routera)

Czasami to rozwiązuje problem.

Jedna z aktualizacji dla wersji sprzetowej V1 naprawia: “Fixed some connection dropped and crash problem.”

http://www.tp-link.com.pl/download/TL-WR842ND.html#Firmware

(Judykator) #3

Na tabliczce znamionowej mam napisane ver. 2.3

A jakie mam firmware to gdzie sprawdzić ?

(Longhorn2009) #4

Wersja firmware będzie podana w zakładce status.

(Judykator) #5

Firmware Version: 3.14.2 Build 130628 Rel.37450n

(Longhorn2009) #6

Masz pierwszą wersję firmware, możesz wgrać nowszą poprawioną i sprawdzić działanie http://www.tp-link.com.pl/download/TL-WR842ND_V2.html#Firmware Po wgraniu polecałbym reset do ustawień fabrycznych i ponowną konfigurację.

(Judykator) #7

Aktualizacja firmware nie pomogła. Znów przed chwilą padło i pomogło restartowanie routera.

Może to problem z zasilaczem (Zasilacz zewnętrzny  12VDC / 1.0A)?

Może ktoś wie gdzie można kupić alternatywny który by pasował do tego routera?

(roobal) #8

Zasilacz możesz kupić dowolny byle miał 12V i wtyczka pasowała.

Jeśli nadal planujesz zmieniać router, polecam urządzenia Mikrotiku, np. RB941-2ND.

TP Link robi strasznie badziewny sprzęt.