Router do mieszkania 2 komputery wifi 1 lan

Witam!

Mam pytanie. Otóż chciałbym w mieszkaniu rozdzielić internet z sieci osiedlowej na 2 laptopy które łączyłyby się przez wifi i komputer stacjonarny który będzie łączył się kablem.

Prędkość internetu to średnio 2,5 mb. I teraz pytanie jaki router najlepiej będzie sę nadawał do takiej konfiguracji? Chodzi o to żeby był niezbyt drogi i dosyć dobry.

Mozę ten? http://www.komputronik.pl/Sieci/TP_Link_router_DSL_Wi_Fi_54Mb/s_TL_WR542G/pelny,id,36569/

Albo ten? http://www.komputronik.pl/Sieci/Netgear_Wireless_G_DSL/Cable_Router_4xLAN_1xWAN__WGR614EE/pelny,id,35697/

Pomóżcie dokonać wyboru. Pozdrawiam :slight_smile:

Tp Linki cieszą się bardzo dobrą opinią użytkowników , Netgeary nie są zbyt popularne ale chyba też nie są takie złe . Moim zdaniem te dwa będą dobre .

P.S. Nie chcą mi się coś otworzyć te linki a z tego co w nich widzę to mają modem DSL więc raczej nie będą pasowały do twojego neta .

Ja posiadam ruter wi-fi Linksys, i mam podłączone do niego przez wi-fi dwa notebooki i kablem PC, wszystko chodzi idealnie, dobry transfer, stabilny zasięg i duży zasięg. Polecam ruter Linksysa.

Zaklik to jaki powinny mieć modem żeby do zwykłej osiedlówki były dobre?

Jaro66 a możesz podać model tego routera i czy masz z osiedlówki neta?

będzie pasował każdy router (z AP jeśli potrzebny) z portem WAN (ETHERNET) marki godne polecenia linksys,asus,netgear.

Te będą pasowały http://www.agito.pl/routery-i-modemy/ro … 756.M.html . Wybierz według uznania .

ZyXEL (P-320W) Router xDSL, 4xLAN, Wireless 802.11g 2.4GHz, 54Mbps uważam, że coś takiego było by jak najbardziej OK :slight_smile:

Raptorr , Jeśli chcesz mieć router stabilny, z dużymi możliwościami monitorowania i konfiguracji to wybór jest raczej tylko jeden.

Linksys WRT54GL + soft tomato.

Czyli jednak taki z DSL bedzie pasował a Zaklik mi tu do myślenia dał :smiley: Wielkie dzięki za pomoc jeszcze pomyślę którego wybrać ^^