Router do Neo | grafika w laptopach


(Mc418a) #1

Witam,

Na pierwszy ogień może pytanie o grafikę. Rozważam kupno budżetowego laptopa głównie do dokumentów, obróbki map (ArcView, Corel), a także projektowanie w AutoCad (symulacja będzie robiona na mocniejszym komputerze brata)

Który z listy poniżej będzie się nadawał najlepiej? Jak w ogóle oceniacie sprawność działania wyżej wspomnianych aplikacji na tych układach?

http://sklep.benchmark.pl/pelny_46285.html (co to w ogóle za układ graficzny? tzn firmę znam, ale jak wypada na tle np. układów Intela?)

P.S. Jest jakaś znacząca różnica pomiędzy jakością układów graficznych w notebookach?

Drugie pytanie ma związek z rozbudową (a raczej budową sieci) w związku z kupnem notebooka. Jakiś czas temu wygrałem w konkursie router http://sklep.benchmark.pl/pelny_32266.html . Mieszkam w domku szeregowym. Gniazdko Telekomuny znajduje się na dole i idzie przez ścianę do pokoju na piętrze, a stamtąd na poddasze. Zakładając, że mam Neostradę musiałbym dokupić router z DSL wstawić go na piętrze gdzie chcę rozdzielić sygnał, pociągnąć kabel na poddasze gdzie mogę już podłączyć pod wyjście LAN wyżej wspomniany modem Modecom? Dobrze myślę? Jeśli tak to jaki polecacie modem DSL (w kategorii cena/jakość ;] )