Router do Neo z wyżeszej półki

Witajcie! Mam pewien problem. Posiadam router pentagram cerberus p6331-42. Popsuł się po pół roku, nie synchronizowała się linia, i nie działały porty eth, odesłałem, dostałem nowy. Podłączyłem i się rozczarowałem poziomem zasięgu. Postawiłem notebooka obok routera i mam ‘całe’ 2 kreski. Żenada. Odesłałem drugi raz. Dostałem nowy na nowych numerach, zasięg się nie polepszył, wręcz przeciwnie, było jeszcze gorzej, tym razem nie działał też eth4. Odesłałem po raz kolejny, teraz niby dobrze działa, ale po wczytaniu jakiejś strony, po wejściu do PA, router od razu się resetuje i tak w kółko. Mam już dosyć użerania się z tym ustrojstwem. Chciałbym kupić jakiś nowy lepszy router. Zależy mi na zasięgu i niezawodności. Nie pogardzę portami usb do jakieś drukarki czy pena. Zastanawiałem się nad D-Link, ta seria co poleca SID, jak dobrze pamiętam to seria DIR. Może doradzicie jeszcze jakieś inne warianty/sprzęt? Co robić? Dziękuję za pomoc.

linksys :smiley:

Zgadzam się z przedmówcą :slight_smile:

Pentagramy to w ogóle słabe sprzęty. Znam paręnaście przypadków, gdzie Cerberusy się już sypły

Pod 802.11b,g polecam Linksys WAG54G2

http://www.gral.pl/preview/Linksys/Rout … _A_79.html

Sam taki miałem za czasów neostrady :smiley: Routerek pracował bezawaryjnie, a sposób konfiguracji był przystępny nawet dla niezaawansowanego użytkownika (mówie o konfiguracji przez CD).

Niestety nie posiada portów USB :frowning: Ew. można na komputerze udostępnić dane (Windows, Linux, nie wiem jak Mac) co da więcej możliwości konfiguracji.

W jaki sposób to ma mieć lepszy zasięg skoro nawet to nie ma zewnętrznej anteny?

Może jakieś konkrety?

Jak wyżej Drytek lub najbardziej niezawodny ale już trudno dostępny 3com np: http://www.3com.com/products/en_US/deta … e=purchase

stawiałem takich kilkanaście 3 - 4 lata temu i dopiero jak tepsa zmieniła porty na których działa SMTP i przestała moim klientom poczta wychodzić z outlooka to sobie o mnie przypomnieli.

Najbardziej niezawodny sprzęt z jakim miałem do czynienia.

Potrzebujesz do czegoś zewnętrznej anteny? ozdoby na niej wieszasz?

Przy odległości laptopa od routera 0-10m ten model będzie bardzo dobry.

Na stronie są dokładne opisy, wybierasz taki model który ci najbardziej odpowiada i kupujesz. Wszystkie działają poprawnie, jeśli o to chodziło.

Zasięg WiFi zależy od wielu czynników, ale - jak już wcześniej napisałem - przy niewielkich odległościach prawie każdy router “daje rade”. Co innego w przypadku bardziej skomplikowanych sieci bezprzewodowych, np. w budynkach wielopiętrowych czy sieciach z których korzysta wielu (>25) użytkowników.

Kompy mam rozrzucone po całym 1 piętrowym domu, do tej port jakoś ‘dawał’ rade Penatgram, ale jak widać z mojego postu nie doczekam się nowej sprawnej sztuki i szukam jakiejś lepszej alternatywy. Wcześniej w bardziej oddalonych pomieszczeniach miałem po 2 kreski, więc może któryś router nadałby lepszy zasięg? Pozdrawiam

Jeżeli z zewnętrznym złączem antenowym to http://www.gral.pl/preview/D-Link/D-Lin … _A_31.html

Niestety nie mogę nic powiedzieć o d-linkach, bo nigdy takiego nie miałem.

Przy dużych problemach można zastosować “przedłużkę”, tzn bridge o ile się nie mylę.