Router do Netii na kablu TP

Witam,

mam w domu internet od Netii na kablu TP. W tej chwili podlaczony przez SpeedTouch330 do stacjonarnego komputera (Vista HP 64bit). Chcialbym rozdzielic internet do drugiego komputera (XP 32bit). Poniewaz dosc czesto pojawiaja sie tez u mnie laptopy widzialbym raczej siec bezprzewodowa (dla wygody - coby nie musiec biegac do kabla). Dom jest jednopietrowy wiec moze jakis dosc tani router by to objal…

Pytanie: jakiego rodzaju routera mam szukac i ktory moglibyscie polecic w rozsadnej cenie (do 200?). Nie wiem bowiem czy wystarczy DSL czy ADSL… niestety nie znam sie na tym. Rozumiem, ze one wszystkie obsluguja LAN…

Pozdrawiam.

Asmax AR 904G

Polecam ten:PENTAGRAM Cerberus ADSL 2 Wi-Fi Plus - cena 200 zł

584cf0a92cc17ed0.jpg

Jest to najbardziej zaawansowany Cerberus w grupie routerów PENTAGRAM. Doskonały dla wymagających użytkowników, którzy chcą bezpiecznie i efektywnie podzielić swoje internetowe łącze w standardzie ADSL, ADSL 2 lub ADSL 2+. Router łączy się bezpośrednio z linią ADSL przez wbudowany modem - nie ma potrzeby korzystania z dodatkowych urządzeń.

PENTAGRAM Cerberus ADSL 2 Wi-Fi Plus pełni funkcję tak zwanej bramy (ang. Gateway), dzięki której można podłączyć sieć lokalną do Internetu. Dla sieci bezprzewodowych pełni funkcję punktu dostępowego (access point).

Cerberus umożliwia zarządzanie pasmem (QoS), bazującym na adresach IP, protokołach i numerach portów, co pozwala na wydajne podzielenie łącza przydzielonego od ISP dla konkretnych użytkowników lub protokołów sieciowych i zapobiega zapychaniu łącza internetowego.

Wszystkie funkcje urządzenia można łatwo konfigurować z poziomu przeglądarki internetowej.Co więcej, korzystając z panelu konfiguracyjnego urządzenia, można łatwo uaktualnić firmware do najnowszej wersji dostarczonej przez firmę PENTAGRAM.

Wyróżniające go cechy to:

idealny do podziału łącza typu Neostrada (ADSL - Aneks A) między kilka komputerów

maksymalny transfer 24Mb/s (ADSL 2+)

zaawansowany QoS i podział pasma

obsługa DDNS

wbudowany firewall umożliwiający również kontrolę rodzicielską (blokowanie URL)

wsparcie dla VPN

zdalne zarządzanie routerem dzięki obsłudze protokołu SNMP

możliwość wydzielenia logicznej sieci komputerowej w ramach innej, większej sieci fizycznej (VLAN)

szyfrowanie WEP, WPA i WPA2

super mocna antena (5 dB)

Cześć,

Miałem taką samą sytuacje {Netia Na lini TP,też zastanawialem sie długo co wybraćm myślałem nad tym PENTAGRAM Cerberus ADSL 2 Wi-Fi Plus,ale na stronie sklepu Proline.pl czytałem duż niekorzystnych opini o Pentagramach Cerberus i aktualnie nie bylo tego modelu w ofercie sklepu .poszukałem i wybrałem Asus-WL-AM604g cena od 190-260 zl zaleznie od sklepu .Mnie udało się trafić za 209pln w Inwazja Pc ,pracuje od 2 dni na razie super, łatwa instalka bez zwiechow ogolnie 5 dziele łącze z lapkiem bezprzewodowo najmniejszych problemów nie zapycha sie tak jak sped touch 330 na ktorym jechałem do tej pory ewentualne pytania na .marsik15@wp.pl

Aktualnie używam TP-LINK-TD-W8901G w takiej konfiguracji i jak dotąd zero problemów. 4-portowy switch, konfiguracja przez przeglądarkę, WiFi działa stabilnie, cena ok.130 zł.

Hmm … zasięg niesamowity ,zero problemów ,żadnych zwiech ,3 kompy w sieci- 2 po wifi jeden po kablu ,adresy przydziela bez problemu.

Jestem zadowolony 100%.

Polecam.

D-LINK 524 T z wgranym najnowszym softem funkcji nie opisuję bo jest ich opór cena ok 140 zł ( poza tym dużo alternatywnego oprogramowania).

Ewentualnie któreś z Linksysów z tym że kosztują powyżej 200 zł ale warte są swojej ceny.

Słuchaj najlepiej idź do jednego do drugiego sklepu i poproś sprzedawców żeby ci coś doradzili. Co do pentagramów to lipa może się nie psują ale nic innego do nich nie wgrasz poza tym są cienkie i ta cena 200 zł chyba jaja sobie robią .

A co chcesz do nich wgrywać mają tyle funkcji w sobie że nie potrzeba ich ulepszać.

Cienkie ? może napiszesz coś jaśniej ?

Dzieki wielkie za odpowiedzi. Jak kupie to jeszcze bedzie proba skonfigurowania (co przy moim stanie wiedzy moze nie byc latwe :wink: ale to w czasem). Jeszcze raz dzieki.

Witam wszystkich ;]

Mam taką prośbę małą: znalazłem dość dobry router: http://www.agito.pl/routery-wi-fi/d-lin … rId=335354 ale jak sami widzicie jest dość duża… Mógłby ktoś pomóc mi znaleźć coś podobnego, ale tańszego? Chodzi mi o to wejście USB z tyłu na modem, żeby mój router Sagem F@st 800 był wykorzystywany, a nie walał mi się po domu… Reszta wymagać standardowa: 4 swichem, min. 1 (no chyba najlepiej 2 i to wymienne) antenki.

Nie ma chyba routera, który by odbierał Internet z portu USB, ten port jest głównie na dysku pod USB…

Pozatym po co wkładać modem byleby był wykorzystywany i dorzucać sobie kabli ?

Właściwie to chodzi mi o to żeby beż jakichkolwiek problemów miałbym to rozdzielone łącze… Jeszcze takie mam pytanie: router musi być z modemem czy może być zwykły WiFi? I czy bez niczego dodatkowego podczepiamy router pod kabel telefoniczny (tzw. tak się zastanawiam, czy by to nie było tak, że neta ciągnę z linii TP a nie z Netii)?

Router musi być z modemem ADSL na Aneks A(TP ma linie analogowe).

Bodajże TP-Link W-8901G lub TP-Link TD-8910G będzie w sam raz pod te linię, ale musisz sprawdzić dla pewności te Aneksy.

Przy podłączeniu między telefonem a gniazdkiem trzeba mikrofiltr, ale nie jestem pewien czy jeszcze trzeba i czy napewno międz telefonem, a gniazdkiem.

Pewnie nadal potrzebne, ale to szczegół. Dzięki za pomoc