Router do radiówki

Witam

Mam internet radiowy- antena na dachu, to idzie kablem na kompa wchodzi do kompa przez jakąs chyba kartę sieciową która dostarczył dostawaca. Ja chcaiłbym teraz mieć intenret jeszcze na laptopie… Czy wystarczy jeden router kupić wifi i będzie po sprawie??

najprościej i najtaniej bedzie zrobic domową sieć ,ale w tym przypadku jeden komp musi dzialać i udostępniać neta coś w rodzaju serwera , prościej bedzie kupic router z wifi czy bez to już od ciebie zalerzy i masz neta dzielonego na 2 kompy ,aha musisz tylko u swojego dostawcy neta zmienic ades maca routera i po sprawie

Musisz mieć router+AP.Najlepiej to będzie jak skontaktujesz się z swoim dostawco i on ci doradzi,bo z tego co wiem nie każdy router współpracuje z radiówką.Ja tak zrobiłem jak kupiłem sobie lapka.Zadzwoniłem do dostawcy internetu przedstawiłem całą sprawę i on przyjechał i mi wszystko podłączył jak i również kupił router+AP.

no jeśli chodzi o radiówkę to często krzywo patrzą jak się pytasz jak połączyć kilka stacji, w umowie zapisane jest zwykle że net może być na jeden komputer i nie można dzielić

no słuchajcie chyba nie spotkaliście sie z takim rozwiązaniem, otóz dostawca twierdzi że w przypadku sieci bezprzewodowej bedą potrzebne dwa routery całość wyniesie około 300 zł. Mam w domu odbiornik (antenę) i z anteny idzie kable ( nie skrętka) o razu na kompa przez karte sieciową podpiętą na PCexpress.

Jkie waszym zdaniem będzie tu najprostsze rozwiązanie??