Router do stacjonarnego

(Gi Laziale) #1

Witam serdecznie. Mam do was pytanie o router. Chciałabym zamontować taki, abym mogła korzystać bezprzewodowo z komputera stacjonarnego. Podkreslam tylko stacjonarnego a nie laptopa czy czegos tam . Kupiłam w MediaMarkt router Netgear Wireless-G 54 słuchając porady goscia z obsługi. Bardziej chyba interesowały go jednak moje cycki bo kompletnie nie wspomniał o bezprzewodowej karcie sieciowej, a ja takiej nie mam w komputerze. Prosze o pomoc; jaka karte kupić i jak to wszystko podłączyć bym mogła bez problemu przenosić komp z pokoju do pokoju.

(zaklik) #2

Masz zamiar przenośić kompa :smiley: ? Podaj pełną nazwę routera z naklejki na routerze .

(Zbych ) #3

Zazwyczaj tak jest jak blondyna (proszę się ni obrażać) kupuje sprzęt a nie ma pojęcia (obsługi hipermarketów może i mają pojęcie ale pozbywają się to co mają pod ręką) najważniejsze to jaki dostawca internetu , sieć lokalna , operator telefoniczny , dostawca radiowy , bo z tym ściśle wiąże się zakup odpowiedniego modelu routera , no niestety jak "cycki" na widoku to sprzedawca traci głowe i ma taki mętlik że nie jest w stanie dopytywać się odnośnie sieci i sprzętu.

(Gi Laziale) #4

Przestańcie się wymądrzać tylko pomóżcie. Internet mam z UPC analogowy, router Netgear Wireless-G 54, kupiłam tez kartę bezprzewodową D-link 802.11g USB. zamontowałam już wszystko ale przy próbie połączenie mam podać jakiś sieciowy klucz szyfrowania , i tutaj ni w ząb...

a komputer kolego faktycznie przenoszę, a właściwie przewożę na gustownym biureczku na kółkach, bo tak mi wygodniej...

(pysiu) #5

Musisz się zalogować do routera napewno masz to w instrukcji pokazane papierowej lub na cd w poszukać opcji WAN lub WIFI i tam wpisać klucz który w karcie sieciowej wpiszesz :slight_smile: to tak w skrócie :slight_smile:

(Gi Laziale) #6

Mam router Netgear Wireless-G 54, kupiłam juz kartę bezprzewodową D-link 802.11g USB. Pojawił sie jednak kolejny problem, przy konfiguracji routera mam pytanie o :

IP adrress:

IP subnet mask:

Gateway IP:

oraz

Primary DNS adrress:

Secondary DNS adrress:

Gdzie szukać tych podkreślonych? Bez tego nie skonfiguruję do końca.

P.S.

Dzieki pysiu za wskazówki. ja juz kompletnie głupieję...

(Info) #7

nie mam akukurat tego routera pod ręką ale we wszystkich jest podobnie, logujesz się na router uruchamiasz kreatora połączenia /setup lub podobnie/ w zakładce WAN/Internet conection wybierasz DHCP Client lub Obtain network adress automaticly lub podobnie, w zakładce WLAN/WiFi ustalasz SSID czyli nazwę twojej sieci np asia76, następnie Wireles security wybierasz WPA/PSK TKIP i tutaj w opcji password wpisujesz wybrane przez siebie hasło np 76asia76asia76 , wszystko zatwierdzasz przeważnie przez przycisk Aply, router się zresetuje. Odłączasz na moment modem z UPC od prądu , podłączasz z powrotem.

Następnie w komputerze w programie obsługującym kartę d-linka wyszykujesz sieć asia76 klikasz 2 razy pojawi się monit o hasło wpisujesz wcześniej ustalone hasło czyli w tym przypadku 76asia76asia76. KArta się łączy z siecią a ty komputerek na stolik z kółkami i zwiedzasz mieszkanie ciesząc się internetem. :slight_smile: