Router do stacjonarnego

Witam serdecznie. Mam do was pytanie o router. Chciałabym zamontować taki, abym mogła korzystać bezprzewodowo z komputera stacjonarnego. Podkreslam tylko stacjonarnego a nie laptopa czy czegos tam . Kupiłam w MediaMarkt router Netgear Wireless-G 54 słuchając porady goscia z obsługi. Bardziej chyba interesowały go jednak moje cycki bo kompletnie nie wspomniał o bezprzewodowej karcie sieciowej, a ja takiej nie mam w komputerze. Prosze o pomoc; jaka karte kupić i jak to wszystko podłączyć bym mogła bez problemu przenosić komp z pokoju do pokoju.

Masz zamiar przenośić kompa :smiley: ? Podaj pełną nazwę routera z naklejki na routerze .

Zazwyczaj tak jest jak blondyna (proszę się ni obrażać) kupuje sprzęt a nie ma pojęcia (obsługi hipermarketów może i mają pojęcie ale pozbywają się to co mają pod ręką) najważniejsze to jaki dostawca internetu , sieć lokalna , operator telefoniczny , dostawca radiowy , bo z tym ściśle wiąże się zakup odpowiedniego modelu routera , no niestety jak “cycki” na widoku to sprzedawca traci głowe i ma taki mętlik że nie jest w stanie dopytywać się odnośnie sieci i sprzętu.

Przestańcie się wymądrzać tylko pomóżcie. Internet mam z UPC analogowy, router Netgear Wireless-G 54, kupiłam tez kartę bezprzewodową D-link 802.11g USB. zamontowałam już wszystko ale przy próbie połączenie mam podać jakiś sieciowy klucz szyfrowania , i tutaj ni w ząb…

a komputer kolego faktycznie przenoszę, a właściwie przewożę na gustownym biureczku na kółkach, bo tak mi wygodniej…

Musisz się zalogować do routera napewno masz to w instrukcji pokazane papierowej lub na cd w poszukać opcji WAN lub WIFI i tam wpisać klucz który w karcie sieciowej wpiszesz :slight_smile: to tak w skrócie :slight_smile:

Mam router Netgear Wireless-G 54, kupiłam juz kartę bezprzewodową D-link 802.11g USB. Pojawił sie jednak kolejny problem, przy konfiguracji routera mam pytanie o :

IP adrress:

IP subnet mask:

Gateway IP:

oraz

Primary DNS adrress:

Secondary DNS adrress:

Gdzie szukać tych podkreślonych? Bez tego nie skonfiguruję do końca.

P.S.

Dzieki pysiu za wskazówki. ja juz kompletnie głupieję…

nie mam akukurat tego routera pod ręką ale we wszystkich jest podobnie, logujesz się na router uruchamiasz kreatora połączenia /setup lub podobnie/ w zakładce WAN/Internet conection wybierasz DHCP Client lub Obtain network adress automaticly lub podobnie, w zakładce WLAN/WiFi ustalasz SSID czyli nazwę twojej sieci np asia76, następnie Wireles security wybierasz WPA/PSK TKIP i tutaj w opcji password wpisujesz wybrane przez siebie hasło np 76asia76asia76 , wszystko zatwierdzasz przeważnie przez przycisk Aply, router się zresetuje. Odłączasz na moment modem z UPC od prądu , podłączasz z powrotem.

Następnie w komputerze w programie obsługującym kartę d-linka wyszykujesz sieć asia76 klikasz 2 razy pojawi się monit o hasło wpisujesz wcześniej ustalone hasło czyli w tym przypadku 76asia76asia76. KArta się łączy z siecią a ty komputerek na stolik z kółkami i zwiedzasz mieszkanie ciesząc się internetem. :slight_smile: