Router do Vectry


(stream) #1

Witam,

aktualnie posiadam modem od Vectry Thomson TCM420AU do którego wchodzi taki miedziany drucik z internetem, a z komputerem łączę się za pomocą kabla RJ45. I teraz moje pytanie. Chciałbym mieć zasięg w całym domu (64 m2) i żeby służył przez długie lata bezawaryjnie. Dużo gram w ligach (Counter-Strike) więc jakość łącza musi być jak najlepsza. Gdy zakupię router to ten modem który dostałem od Vectry mogę spokojnie spakować i odstawić na półkę?

Pozdrawiam!


(Ktosio) #2

.


(Cyba91) #3

Bierz ten i się nie zastanawiaj http://allegro.pl/item1067897588_tp_lin ... iesgw.html , jest świetny, tydzień temu zamówiłem go do kablówki i sprawuje się bardzo dobrze. Konfiguracja to jakieś 2min. Ogranicza się do ustawienia dynamicznego ip i oczywiście zabezpieczenia sieci. Po co dawać 200zł za linksysa to nie wiem.

PS. Tu masz o nim opinie http://cokupic.pl/produkt/Tp-Link-TL-WR543G

Możliwe ze mozna go znalezc taniej, ale jestem w pracy i nie mam czasu dokladnie szukac.


(stream) #4

Ostateczne starcie 3 ruterów :smiley:

TP-Link router DSL Wi-Fi 300Mb/s TL-WR941ND

D-Link Wireless N150 Router DIR-600


(roobal) #5

Dlatego, że ten routerek za ledwo 80zł nie da mu tego czego oczekuje SteaM :

Czy ten TP-Link zapewni mu zaawansowany QoS z możliwością podziału pasma? Nie sądzę.

Również polecam Linksysa podanego wyżej jeśli na prawdę zależy Ci na jakości podziału łącza.

Pozdrawiam!


(Piorex1986) #6

Modemu nie możesz spakować. Modem musi być podpięty do routera do wejścia WAN. Polecam Linksysa, to dzieło Cisco, więc nie ma nad czym się zastanawiać a kupić go w granicach 80 zł.


(stream) #7

roobal , Linksys jest dla mnie za drogi. Rozdzielam łącze pomiędzy 2 urządzenia (PC i laptop na Wi-Fi) z czego PC rzadko uruchamiany, a na laptopie ciągle siedze i gram. Myślę że wezmę tego D-Linka. Ewentualnie Linksys Wireless-N Home Router - WRT120N-EE lecz opinie o tym produkcie nie są najlepsze. Chciałbym skonfigurować i zapomnieć że to urządzenie istnieje. I żeby na 64m2 nie zrywało połączenia.


(Golden Finger) #8

http://www.airlive.com/products/WN-5000R/wn_5000r.shtml

Mam Vectrę i korzystam z tego routera, jestem z niego bardzo zadowolony, działa bez zarzutu i mam to o czym piszesz, czyli brak zrywania połączeń i spokój po konfiguracji. Dostęp do Wi- Fi po MAC adresie i konfiguracja QoS. Cenowo jak widać w necie bardzo przystępny, poniżej 200 zł.

Nie namawiam, ale zawsze możesz poczytać opinie o nim i w razie czego wziąć go pod uwagę.

Pozdrawiam


(Mefisto) #9

Pierwszy raz widzę routery tej firmy, może są po prostu u nas niezbyt popularne.

Z cisco to ma tylko wspólną nazwę (i to fragment) nic więcej :wink:.

Jeśli chcesz stabilny router w normalnej cenie to może netgear WNR2000? Nie ma tony bajerów, ale pod względem technicznym jest mocny (proc 400Mhz i chyba 64MB ramu):

http://lanpolis.pl/2009/06/16/netgear-w ... -obsludze/