Router Easy Touch skonfigurowany ale nie ma internetu

Witam wszystkich,

Czy ktoś mógłby mi pomóc w połączeniu się z internetem za pomocą w/w routera WIFI. Mam laptopa a w nim kartę WIFI 54 Mbps i po połączeniu routera z komputerem i skonfigurowaniu go pod usługę NEOSTRADA przez przeglądarkę nie działa mi internet mimo iż wysyła i odbiera pakiety. Co zrobić aby internet działał??? W konfiguracji jest taka sekcja NAT, która wg instrukcji obsługi powinna być odblokowana i po odblokowaniu jej i zapisaniu ustawień znowu jest zablokowana. co zrobić żeby była odblokowana???

Niektórzy usługodawcy internetowi (jak np mój) posiadają zabezpieczenia uniemożliwiające podłączenie do ich sieci innych kart sieciowych/routerów. W moim przypadku wystarczyło zadzwonić i podać nowy adres fizyczny karty sieciowej (w twoim wypadku routera). Niestety nie wiem czy neostrada ta ma ponieważ z tego nie korzystam.

Nie ma tego ;p

Musisz “coś” źle konfigurować na porcie WAN(o ile taki tam masz :D) musisz dać PPPoE i wpisać dane od NEO. Na LAN ustawiasz ażeby serwer DHCP śmigał i powinno tak z grubsza “hulać”

W PPPoA/PPPoE wpisałem dane NEO. Tylko że jest coś takiego jak NAT i wg instrukcji powinno być “enable” włączam enable zapisuje ustawienia i jest “diasable” tak jak było na początku

Router wadliwy ? spróbuj reset(30sek. przycisk malutki z tyłu routera) lub jeżeli jest to uaktualnić firmware.

nie działa wogóle . Jedynie przy połączeniu przez kabel a mi chodzi o Wi-Fi . Co robić???

Dodane 28.01.2009 (Śr) 17:07

ref