Router Edimax BR 6104K Konfiguracja

http://s007.wyslijto.pl/?file_id=00636226960482017556 Instrukcja a i co wpisac w fixed ip i w lan zarz fotki wysle a hasła nie potrzebuje ustawiać

Złączono Posta : 04.09.2007 (Wto) 18:45

a co mam wpisać w wan i fixed ip?? fotki daje :http://s009.wyslijto.pl/?file_id=87432427958200930599 i zobacz i powiedz co tam mam dokładnie wpisac mam ?? i co potem?:slight_smile:

tam gdzie jest Static Ip masz wpisać swoje IP, Maskę, i bramę domyślną ale jak chcesz spróbuj najpierw na Dynamic IP zobaczysz czy pobierze samo dane dopiero jak nie pobierze to pisz je w opcji static, tam gdzie jest Fixed IP to sama dodając tylko DNS,

tam w zakładkach po lewej stronie jak klikniesz WAN na dole(na żółto) pisze DNS uzupełnij to

co do tego nie jestem pewien czy jest potrzebne bo ta rola powinien zająć się router ale twoja instrukcja obsługi wskazuje na to że to powinno być więc uzupełnij połączenie sieciowe

konfiguracja w windows Panel Sterowania—>Połączenia sieciowe—>prawym klawiszem na połączeniu sieciowym----> właściwości---->protokoły TCP/IP—>zaznacz oba pole i powpisuj wszystko

hmm chodziło mi bardziej do kładnie co wpisać gdzie i jak

na początek daj dynamic IP i w WLAN ustaw DNS potem w Fixed IP ustaw IP maskę DNS bramę

dane które są na fotach ty wprowadzałeś?

to ja wpisywałem te dane sryy ze mnie nie było ale musiałem wyjechac

Złączono Posta : 09.09.2007 (Nie) 10:58

Dzieki bardzo juz podłonczyłem i działa jeszcze raz Wielkie Dzięki pozdro :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley:

Witam ;]

Tez mam problem z konfiguracja :confused:

Podpialem router kablami do dwoch kompow.

Zmienilem ustawienia na “Obtain an IP address automatically” and “Obtain DNS server address automatically”

Odpalilem 192.168.2.1 i wybralem “Quick Setup”

Uzupelnilem pola w zakladce Fixed IP (IP, maska, brama, DNS) i kliknalem OK

Mimo to internet nie dziala, prosze o sugestie co robic dalej.

Thx z gory za pomoc

pzdr :slight_smile:

przeczytałeś uważnie to co było napisane w tym temacie i zastosowałeś się do tego?

Mam jescze pytanko, czy w identyczny sposob mam konfigurowac drugi komp ???

jak drugi komputer? skoro my konfigurujemy ustawienia router a nie komputera, 1 musisz wybrać jakiego masz dostawcę internetu Quick Setup potem dajesz General Setup i tam ustawiasz (jak masz) bramę, maskę itp. (jak nie masz np kablówka) to nie masz zabawy bo oni nie podają tych danych

witam mam pytanko odnosnie sprawy ze mam podlaczony router eidemax z WIFI i wszystko smiga ale nie potrafie sam zablokowac sieci zeby nie byla publiczna nie chce czegos pogrzebac moze ktos moglby mi pomoc ( internet mam z kablówki ) z gory dzieki

wiem że post był spory czas temu napisany ale odpisze,

dajesz GENERAL SETUP --> Wireless --> Security Settings

Encryption : WEP

Key Length: 128 bit

Key Format: ASCII (13…)

uzupełniasz wszystkie pola Encryption Key 1-4

mam problem z routerem BR-6104K a mianowicie mam zmienne ip oraz login i hasło do logowania prosze o jakis opis jak skonfigurowac ten router

Dzieki i Pozdrawiam Paragraf