Router Edimax BR-6104K nie łączy z siecią

Od kilku dni pojawił się problem z siecią. Mam internet z sieci kablowej Vectra i dzieliłem sygnał na 2 komputery za pomocą routera, takiego jak w tytule tematu. Wszystko przez ponad 4 lata (tyle ma router) działało bez problemów. Ostatnio gdy próbuję się połączyć z jakąś stroną internetową, Firefox wyświetla komunikat “Błąd wczytywania strony. Nie odnaleziono serwera” (IE też nie chce się połączyć). Na początku taki problem pojawiał się przy niektórych stronach, które po odświeżeniu za jakiś czas się otwierały, albo i nie. Czasem też nie łączyło GG i Tlen, ale po pewnym czasie łapało połączenie. Z czasem problem rozszerzył się na więcej stron internetowych. Przypadłość taką obserwuję na obu komputerach podpiętych do routera. Gdy podłączę komputer bezpośrednio do modemu, to nie ma takich problemów. Próbowałem resetować router, przywracać mu ustawienia fabryczne, przełączać komputery do innych gniazd routera, ale żadne z tych działań nie rozwiązało problemu.

Co poradzicie? Czy możliwe że router zakończył swój żywot i trzeba go wymienić na nowy?

Tazik , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów w tytule. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę ten temat. viewtopic.php?f=16&t=394978

Witam,

Ja bym zaczął od sprawdzenia na innym routerze, czy problem dalej występuje. To wykluczy (potwierdzi) zgon routera. Możesz jeszcze wtedy spróbować wgrać firmware (to samo albo nowsze o ile jest dostępne).

Możliwość druga - na drugim routerze dzieje się tak samo: prawdopodobnie usługodawca przestał tolerować samowolkę i rozdzielanie łącza. Musisz sprawdzić wtedy w jaki sposób Cię filtruje i na bazie jakiego kryterium Cię ogranicza (np. w pakietach TTL = 1 do Ciebie przychodzi - co będzie skutkowało kasowaniem pakietów na routerze i do kompa nie dojdzie żadna odpowiedź). Jednak musiałbyś to sprawdzić. Akurat na tą przypadłość (TTL = 1) jest kilka rozwiązań.

Powodzenia.

Hmm… i ja zacząłem mieć ten problem od kilku dni, więc wykluczałbym złe działanie routera, wydaje mi się, że problem jest po stronie Vectry.

@opat

Niestety nie mam jak skombinować innego routera żeby sprawdzić. Z firmware też próbowałem, ale nie przyniosło to żadnych rezultatów. A z tym TTL, to prosiłbym o wytłumaczenie jak to sprawdzić, bo zielony jestem w tych kwestiach.

@Golden Finger

Mam prośbę. Jeżeli by coś się wyjaśniło ze strony Vectry, lub wiedziałbyś coś więcej w tym temacie, to prosiłbym o jakieś info na PW.

Macie gdzieś w umowie że nie można korzystać z routera ? :smiley:

Witam,

Gdy korzystałem z usług Hnet’u (Gdańsk) i UPC (Gdańsk) to był w umowie zapis o niedzieleniu łącza.

Więc może w umowie Vectry jest coś podobnego.

Oczywiście mało kto na to patrzy i operatorzy też się tym nie interesowali i nie przejmowali i jakichś problemów nie robili, ale moc obliczeniowa poszła w górę i coraz mniejszym problemem jest przetwarzanie takich informacji i wprowadzanie ograniczeń. Poza tym coraz więcej sprzętu samo w sobie wspiera ograniczenia. Na szczęście lepszej klasy sprzęt również wspiera obejście tych trudności. Jednak umowy przewidywały ostre kary za naruszenie tego punktu umowy. Decyzja należy do Was.

Jest jeszcze szansa, że może poprostu Vectrze się coś popsuło i tak im wyszlo :slight_smile:

Pozdrawiam

Gdyby tak miało być, to byśmy o tym wiedzieli, od lat korzystam z usług Vectry i zawsze można było korzystać z routera do dzielenia łącza w obrębie lokalu. W umowie nie ma zakazu, w regulaminie również nic na ten temat nie ma.

Inne przeglądarki też nie wyświetlają stron po pierwszym kliknięciu, odświeżenie pojedyncze otwiera strony, ale nie jest tak zawsze, niektóre strony otwierają się normalnie.

Na razie nie wiem jaka może być przyczyna, nie podłączałem jeszcze bezpośrednio komputera pod modem, ale może dziś spróbuję to sprawdzić, czy problem zniknie czy nie.

Komunikatory u mnie nie zrywają połączenia, co by miało zaistnieć, gdybym tracił połączenie z serwerem vectry.

Pozdrawiam

Dodane 14.10.2010 (Cz) 20:53

Tazik , czy resetowałeś modem?

U mnie jak na razie problem znikł, wszystko od kilkunastu minut otwiera się poprawnie w każdej przeglądarce.

Pozdrawiam

napisz czy już coś wymyśliłeś bo ja mam taki sam problem.

Ponieważ problem u mnie powrócił więc zwróciłem się bezpośrednio do dostawcy, który sprawdzi przyczynę takiego stanu rzeczy.

I informacja istotna, zapewniono mnie, że nie blokuje się routrów podpiętych do modemu, jak pisałem wyżej, vectra nie zabrania rozdzielania łącza.

Pozdrawiam

Dodane 26.10.2010 (Wt) 10:00

Tazik , wojnysz , u mnie od wczoraj problem znikł. Po południu widziałem reset mojego modemu przez dostawcę i po tym nie ma już komunikatu - Firefox wyświetla komunikat “Błąd wczytywania strony. Nie odnaleziono serwera”, strony wczytują się poprawnie (być może zajęto się dopiero moim zgłoszeniem - ponoć mają na to 7 dni).

Jeśli problem powróci, proponuję byście również zgłaszali ten fakt dostawcy, im więcej zgłoszeń z naszej strony tym szybciej będą się nim zajmować.

Pozdrawiam