Router i problem z wcztywanie www

Siemano wszystkim.

Podjąłem się zadania skonfigurowania routera koledze, posiada on edimaxa br-6204wg. Problem mam z nim taki, że niby internet jest, ale go nie ma. Po prostu nie wszystkie strony się otwierają, nie chce działać yt, fb, googlemaps, oraz parę innych. Parę routerów w swoim życiu skonfigurowałem, ale z takim problemem to się jeszcze nie spotkałem. Wcześniej to albo działało, albo po prostu nie, a tutaj niby działa, ale nie do końca. Posiadam taki sam innternet jak on z kablówki, też mam router (linksysa), ale ja żadnych problemów nie miałem. Dodam jeszcze, że jak się podłącza modem bezpośrednio do jego komputera, to problemu nie ma, czyli nie ma mowy o jakiś wirusach itp, ewidentnie wina routera, ale co z tym zrobić? Macie jakieś pomysły na rozwiązanie tego problemu?

Pozdrawiam

anonyforyou ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

w 99% te problemy występują na win8 niezależnie od firmy rutera

Kolega na kompie ma windowsa 7, a na laptopie Viste, problem występuje na obu PC. Po pominięciu routera i podpięciu bezpośrednio komputera pod modem problem znika. Łączyłem się z siecią nawet moim HTC i jest to samo, na 100% wina routera tylko o co możne chodzić i jak to naprawić?

Czy na routerze ustawione są jakieś reguły zapory sieciowej lub kontroli rodzicielskiej? Uruchom jeszcze wiersz poleceń i podaj wynik poniższych poleceń :arrow: kopiowanie-wynikow-polecen-wiersza-polecen-windows-t499881.html

ipconfig /all

nslookup dobreprogramy.pl

Próbowałem już wcześniej z wyłączeniem firewall na routerze, ale nic to nie dało. Nie mam dostępu teraz niestety do jego komputera, ale jeżelichodzi o ip, dns bramy sieciowe to router raczej wszystko pomyślnie przydzielił.