Router i sieć lokalna

(The Mail Of Mi2) #1

Witam. Na jednym komputerze mam Windowsa XP, na drugim Vistę i Kubuntu 9.04. Oba komputery są połączone z Internetem przez router.

Do komputera z Windowsem XP jest podpięta drukarka (HP DeskJet 710C) i włączone udostępnianie jednego folderu. Niestety, z drugiego komputera nie można połączyć się z żadnego systemu - Vista twierdzi, że nie nie może uzyskać dostępu i coś dodaje, że nieznana nazwa. A Kubuntu (Samba zainstalowana) po prostu pisze, że nie może się połączyć.

W drugą stronę też nie działa - komputer z XP twierdzi, że grupa robocza nie jest dostępna.

Co zrobić, żeby te komputery się dogadały?

(Gorgoroth) #2

Może właśnie w grupie roboczej tkwi problem? Dobrze by było żeby wszystkie komputery były w tej samej grupie roboczej.

Powiedz jeszcze jaką masz sieć - przewodową czy bezprzewodową? Sieć lokalna w domyśle LAN, ale w obrębie domu/mieszkania czy jakaś osiedlowa sieć?

(The Mail Of Mi2) #3

To znaczy osiedlowa, ale moje komputery podpięte są do niej przez ten sam router, więc router powinien stworzyć między nimi sieć lokalną, prawda? Komputery do routera podłączone kabelkami, router do sieci też.

Obu komputerom ustawiłem tą samą grupę roboczą.