Router i Vista

(Goorbys) #1

Mam dwa komputery, które łączy router.

Na jednym z nich mam zainstalowane dwa systemy - XP i Vistę.

Kiedy siedzę na XP wszysto jest w porządku, internet działa. Na Viście nie mogę się połączyć, w ogóle nie odnajduje źródła głównego połączenia internetowego. Vista chce się łączyć przez http://pl.wikipedia.org/wiki/PPPoE . Idąc mu na rękę skonfigurowałem router tak, żeby używał tego połączenia, jednak microsoftowski twór za nic sobie ceni moje starania i po wpisaniu odpowiednich haseł - odmawia połączenia. Sterowniki do karty sieciowej są zainstalowane, zintegrowane z XP SP2, wszystko powinno być w porządku. Tutaj zdjęcie tych jego wadliwych połączeń:

Informacje:

Router - D-LINK DI 604

dlink_di-604.jpg

System operacyjny:

Windows Vista Home Premium

Karta sieciowa:

ULi PCI Fast Ethernet Controller

(Clamaran85) #2

Też miałem podobny problem po zainstalowaniu Visty, a czy nie wyświetla ci komunikatu, że jest problem z DNS??? ja musiałem ręcznie wpisać DNS i od razy udało się połączyć z internetem

(mktos) #3

Mam ten sam router i nie mam żadnego problemu. Podłączyłeś komputer do portu LAN na pewno? Bo mam dziwnie wrażenie, że do "WAN Miniport"...

(Goorbys) #4

Skoro na XP wszystko chodzi dobrze to musi być coś nie tak, btw. jakie ustawić te dnsy i jak sprawdzić czy na 100% router jest podłączony do portu LAN?

(Sceri) #5

ja mialem problem z internetem na Dlink'u DSL G604T. Okazalo sie, ze jest cos nie tak z protokolem TCP/IP w wersji 6, wiec go wylaczylem. Od tamtej pory mam aktywny tylko protokul v4 (taki sam jak na XP) i wszystko mi sprawnie dziala.