Router i Vista

Mam dwa komputery, które łączy router.

Na jednym z nich mam zainstalowane dwa systemy - XP i Vistę.

Kiedy siedzę na XP wszysto jest w porządku, internet działa. Na Viście nie mogę się połączyć, w ogóle nie odnajduje źródła głównego połączenia internetowego. Vista chce się łączyć przez http://pl.wikipedia.org/wiki/PPPoE . Idąc mu na rękę skonfigurowałem router tak, żeby używał tego połączenia, jednak microsoftowski twór za nic sobie ceni moje starania i po wpisaniu odpowiednich haseł - odmawia połączenia. Sterowniki do karty sieciowej są zainstalowane, zintegrowane z XP SP2, wszystko powinno być w porządku. Tutaj zdjęcie tych jego wadliwych połączeń:

http://img216.imageshack.us/img216/4781/untitledqr6.jpg

Informacje:

Router - D-LINK DI 604

dlink_di-604.jpg

System operacyjny:

Windows Vista Home Premium

Karta sieciowa:

ULi PCI Fast Ethernet Controller

Też miałem podobny problem po zainstalowaniu Visty, a czy nie wyświetla ci komunikatu, że jest problem z DNS??? ja musiałem ręcznie wpisać DNS i od razy udało się połączyć z internetem

Mam ten sam router i nie mam żadnego problemu. Podłączyłeś komputer do portu LAN na pewno? Bo mam dziwnie wrażenie, że do “WAN Miniport”…

Skoro na XP wszystko chodzi dobrze to musi być coś nie tak, btw. jakie ustawić te dnsy i jak sprawdzić czy na 100% router jest podłączony do portu LAN?

ja mialem problem z internetem na Dlink’u DSL G604T. Okazalo sie, ze jest cos nie tak z protokolem TCP/IP w wersji 6, wiec go wylaczylem. Od tamtej pory mam aktywny tylko protokul v4 (taki sam jak na XP) i wszystko mi sprawnie dziala.