Router Internet 2mb [Tp-Link,D-Link,Pentagram,Linksys]?


(Szuwar Cmg) #1

Chce kupić router aby podzielić Internet (2mb) na Stacjonarny i Laptop

Który z nich będzie najlepszy cena do ok. 150zł.

tplink

tplink2

dlink

dlink2

linksys

pentagram


(Piotr Zawada) #2

Zdecydowanie D-Link DIR 600 pod dwoma jednak warunkami:

  1. neta ciągniesz z kablówki;

  2. jeśli masz duży dom i zależy Ci na dobrym odbiorze w nawet odległym miejscu, to zamień oryginalną antenę /która jest odkręcana/ na tę:

http://allegro.pl/item893045894_orygina ... lanie.html

Wtedy z lapkiem możesz siedzieć nawet w piwnicy, a router może stać na strychu - odbiór będzie znakomity. No i dobrze zabezpiecz sieć, bo będziesz miał bardzo mocny sygnał, który może zainteresować "degustatorów neta za free".


(Szuwar Cmg) #3

Kablowówka to nie jest bo to NETIA, a szczerze to byłem zainteresowany TP-Linkiem tylko nie wiem który lepszy bo w podanych linkach podałem dwa modele ale chyba ten W8101G jest starszy bo trudno go dostać widzę, ale czy lepszy.? a o D-Linku słyszałem że dużo modeli łapie "zwiechy" i czytając opinie na ceneo.pl trochę się zraziłem.

I czy 802.11n a 802.11g to naprawdę duża różnica będzie.?

http://www.ceneo.pl/;0153435857-10.htm a laptopa od stacjonarnego mam dwa pokoje obok więc aż na takim zbytnio zasięgu mi nie zależy po za tym będę mięć podłączony Internet też przez RJ45 oprócz WiFi.


(andrzej2310) #4

Pierwsza pozycja, jest dobry i po co przepłacać

http://allegro.pl/item882732762_router_ ... _5dbi.html


(Piotr Zawada) #5

Nie będę wdawał się w dyskusje na temat D-Linka skoro po prostu go nie kupisz, ale mimo wszystko spójrz na te opinie: http://www.komputronik.pl/index.php/pro ... er_DIR_600

Pozostają na placu boju tp-linki, ale tu pytanie: jak ciągniesz neta; Netia via TP, czy Netia po własnej sieci ? W pierwszym przypadku będziesz potrzebował routera z annexem A, w drugim z annexem B. Tp-linki, które sobie upatrzyłeś, są tylko z annexem A.


(Szuwar Cmg) #6

NETIA via TP, ale nie wiem czy nie będę zmieniał na samą NETIE a to nie zadziałają te TP-Linki wtedy z Anexem A na NETII samej.? Nie da się czegoś z tym zrobić żeby działały.?

a te D-Linki co podałem to widzę że tylko pod kablówkę... a są w rozsadnnej cenie i mają 80211.n


(Kpc21) #7

Co rozumiesz pod pojęciem Netii samej? Zarówno telefon jak i internet z Netii na liniach TP (annex A), czy na linii telefonicznej od Netii (annex B)?


(Szuwar Cmg) #8

Obecnie mam telefon od TP a Internet od Netii a zastanawiam się nad zmianą też na telefon od Netii, więc bym miał Internet i Telefon w Netii.

Rozgladając się na Allegro zauważyłem w opisie routera TP-Link TD-W8901G ZASTĘPUJE MODEM USB W USŁUDZE NEOSTRADA (TELE2 NETIA NET24) więc chyba by nie było żadnych problemów.? Mam rozumieć żę ten Anex B jest dla linii cyfrowych ISDN a nie analogowych typu NET24 od Netii i Internet od TPSA.


(Piotr Zawada) #9

Tu masz coś, co powinno rozwiązać Twój problem:

http://allegro.pl/item898334561_router_ ... a_b_m.html


(Szuwar Cmg) #10

a ktoś wie jak jest z tymi Anexami w końcu.?


(Piotr Zawada) #11

Już Ci napisałem jak jest: Netia via TP - Anneks A , Netia po własnym kablu - Anneks B ... i tak musisz dobrać router.

Jeśli dzisiaj jesteś w TP, a jutro masz zamiar emigrować do Netii - kup router, który obsługuje obydwa annexy.


(Kpc21) #12

Annex B może być stosowany i w liniach cyfrowych (ISDN) i w analogowych (POTS), ale linię będziesz mieć cały czas z TPSA, a TPSA stosuje annex A. I lepiej, bo w naszym kraju rzadko są spotykane łącza z anneksem B, tak więc nie jest łatwo dostać odpowiedni router.


(Puskas) #13

Posiadam Router Pentagramu jaki podałeś i spisuje mi się rewelacyjnie.


(Kpc21) #14

Ja bym brał któryś z tych TP-Linków.


(Szuwar Cmg) #15

Wziąłem TP-Linka 8901g zastanawiałem się jeszcze nad W8960N bo miał N'kę i dwie antenki ale będę dzielił net kabelkiem RJ-45 więc powinno mi starczyć technologia G.