Router + Internet radiowy + Wifi

(Artem17) #1

Witam, mam w domu radiówkę i chcę podpiąć router TP Linka aby korzystać na PC z (kabla rj45) i Laptopie (WiFi)

Model Tp link TL-WR543G

Po podłączeniu modemu TP laptop powinien go wykryć ? czy najpierw w tym modemie trzeba uaktywnić te wifi? dostałem ten modem od kuzyna on z wifi nie korzystał więc nie wiem co zrobić aby Laptop widział ten Model TP bo puki co nie widzi :-x

(foni78) #2

a w ustawieniach rutera wifi jest włączone ? dioda na ruterze od wifi się świeci ?

(Artem17) #3

trzeba sterowniki jakies do tego TP linka czy da sie recznie poustawiac wszystko? i w ogole jak włączyć opcje w modemia aby wifi wykrywało tego TP linka

(foni78) #4

jeśli masz stery do modemu to oczywiście zainstaluj powinny być na płytce wraz z modemem jeśli nie to sciągnij z neta (szukajac podaj model tego TP Linka) wybierz odpowiednie do systemu jaki masz na kompie 32 Bit lub 64 Bit ( Windows XP,7,8 czy Vista ) WiFi powinno być od razu ustawione jako włączone .

(Dyletant1) #5

Sterowników do tego TP-Linka nie znajdziesz, co najwyzej firmware który to system operacyjny juz pewnie jest zainstalowany w tym routerze.

Spróbuj go podpiac pod komputer, Odzekaj chwilunie i sprawdz adres bramy domyslnej w połaczeniu lokalnym. Moze to byc adres pod, którym skonfigurujesz TP-Linka. Domyslnie dla 543 to jest 192.168.1.1 user name: admin, password: admin

Podejrzewam ze Sprzęt działał w Trybie WISP trzeba go zmienić na Router AP (sekcja Network mode zy jakos tak) i wtedy powinien byc widoczny przez Wi-Fi

Radióweczka ale jak dochodzi do komputera skretka z wtykiem RJ-45 czy kablek wkrecony do karty WLAN?

(roobal) #6

W tym modelu routera WiFi jest domyślnie wyłączone, a dokładniej (z tego co pamiętam), router działa w trybie AP Client, musisz je włączyć (zmienić ustawienia). Do routera nie potrzebujesz sterowników, to urządzenie sieciowe, nie peryferyjne. Tak w ogóle, to co to jest za modem? Bo piszesz o routerze, a potem o modemie. TP Link WR543G nie posiada żadnego modemu, to zwykły router.