Router, jak go widzi administartor

Jestem w osiedlowej sieci lokalnej, zorientowałem się że admin sieci korzysta z systemu LMS do zarządzania siecią.

Chciałbym kupić sobie ruter, jednak nie wiem jak będzie go widział admin, czy jak mój komputer(oczywiście po sklonowaniu MAC), czy jak router z moim MACem.

Proszę o odp.

router z moim MACem

Administrator może zauważyć zmianę wartości TTL (TimeToLive), czyli wartość czasu życia pakietów sieciowych.

Pozdrawiam!

Czy w jego panelu admina w LMSie jest coś takiego, ze pokazuje czy to jest komputer czy router??

Czy da się zmienić wartości TTL w routerze??

sorry, że się tak zapytam ale czy ten router jest jakiś nielegalny czy coś?

masz tutaj screenshoty z LMSa : http://lms.rulez.pl/screenshots.php

moim zdaniem po sklonowaniu MAC nie powinien zauważyć różnicy, chociaż… ręki sobie nie dam uciąć

Metod wykrywania podziału łącza jest wiele.

TTL to tylko jedna z nich

…a właściwie to nie jedna, bo można zarówno sprawdzać wartość TTL pakietów wychodzących jak i wysyłać do abonenta z TTL=1 i takie pakiety będą odrzucane przez router.

Na routerach linuksowych można jednak w wielu przypadkach obejść problem manipulując wartością TTL pakietów.

Wykrywac podział można badając odpowiedzi ICMP, można też analizować pakiety pod kontem różnych anomalii - np. sprawdzać uptime, adresy mac, wykrywać user-agenty, wersje systemu operacyjnego, komunikatory, śledzić pocztę itd.

Było coś o tym w numerze 2/2005 czasopisma hackin9

Router ma być nielegalnie :smiley:

Jestem zainteresowany kupnem WRT120N od Linksysa…

A jeszce jedno,czy LMS może domyślnie zablokowac ruter??

pierwsze słyszę, żeby provider zabraniał postawienia routera w domu :o że jest filtr na MAC to rozumiem ale przecież od tego jest własnie opcja klonowania MACa…

Moj admin jest tak leniwy ze może ni ebedzie sprawdzal TTLów :smiley:

Sam możesz to sprawdzić. Wejdź na stronę domową LMS i uruchom demo panelu administracyjnego.

Może jest leniwy, bo całą robotę odwalają za niego skrypty i takie skrypty mogą również wychwytywać nieścisłości :wink:

Pozdrawiam!

Dziękuję wszystkim za odpowiedź :smiley:

Ale to co? Admin nie pozwala Ci podzielić łącza, za które mu płacisz na więcej komputerów w obrębie Twojego mieszkania?

Tak, mam w umowie że mogę podłączyć 1 komputer :frowning: :?

Aha. Szkoda. Swoją droga taki zapis w dzisiejszych czasach to niemalże prehistoria.

ba… przy pierwszej lepszej okazji zmieniłbym dostawcę bo to zakrawa wręcz na kpinę…

U mnie też jest taki zapis, ale jak zadzwoniłem do dostawcy powiedział, że bez problemu mogę dzielić łącze xD

Też dziś się dowiedziałem że tak mam :smiley:

Dzięki wszystkim za odpowiedź :smiley: