RoUter ..Jak zmniejszyc Prędkośc

hej to znowu ja … tym razem mam inny problem… Mianowice mam połączenie przez router… Kabel… Neonstrada 512… doroutera są podlączone 2 kompy… no i teraz tak … ja bardzo lubię grać w Counter Strike 1.6 i w ogóle ściągać żeczy z neta… ale jesli ktos na tym drógim kompie zacznie cos robic na necie… niewiem jakies tronki wlączy albo niedaj boże emula nic mi nieidzie… W C.S są lagi w jak wiadomo … A strony ledwo co wchodzą… i jak zrobić albo ograniczyc jakoś prędkosc tamtego kompa… ale zebym ja mial pierwszenstwo do Neta, Strasznie mnie juz to wkurza bo to wtedy jest tak jak bym mial jakąs slabą radiówke… weim ze neo 512 to nie cudo ale zaniedlugo zamienie ją na Netia 1M albo 2M … Piszcie … Z góry THX

Podaj jaki to router. Możesz nie mieć takiej funkcji, ale wystarczy port od CS-a i przeglądarki wpisać w QOS w routerze i lagi będą mniejsze.

@Dyzio23 Posty nabijasz?

Więcej wielokropków nie dało się postawić?

znaczy moglem a router TO. AR-904u Router Firmy ASMAX… No ale jak to tak zawsze mam PING okolo 50 … a jak ktos tam wejdzie to mi skacze na około 1500! !!

A pro PO nie niezrozumiałem nic z tego co napisałeś QOS jakies boze prosze jaśniej i czy coś da sie z tym zrobić

Zobacz w zakładkach konfiguracyjnych czy masz coś takiego jak QOS. Tam powinny być pola na cyfry, oznaczone np. jako port. Przeglądarka ma port 80, wpisujesz go w pole i obok wybierasz priorytet. Najwyższy sprawi, że mimo ściągania plików z internetu, stronki będą się dobrze otwierały. Portu od CS-a nie znam. Więcej o samym mechaniźmie znajdziesz tutaj

Ej jak juz coś TO POKOLEI powiedz gdzie mam wejsc bo jestem zielony a pozatym dodam ze router jest bezposrednio podloczony do tego drugiego kompa podlączony i tam jest wszystko… Tam jest linia od telefonu podpieta bezposrednio …mój komp jest drógi… I pokolei powiedz bo to chyba niemam robic na swoim tylko tamtym ale w sumie to juz niewiem

gdzie jest tak w ogóle ta zakładka ??

Nie mam tego routera więc nie będę mógł Ci pomóc. Zakładka powinna być gdzieś koło opcji przekierowania portów.

Fajnie tylko ja niemam tego routera przez USB tylko konfigurowany serwerem… I niemoge nic bo jest nieinstalowany nalpeiej mów krok po kroku gdzie wchodzic