ROUTER, jaki wybrać?

chciałbym podzielić swoją neostradę 1 mega na 2 komputery. Tak, żeby na STAŁE podzielić tzn. jeden pc 128kb/s drugi 756kb/s.

jaki router wybrać i czym się kierować przy jego kupnie?

z góry dzięki za pomoc.

p.s router do 200zł … a jak nie ma do 200zł to do 350 ;f po prostu najtańszy i najwydajniejszy xD

Witam!

Polecam Router ADSL Asmax AR 804U - sprawdzony i działa doskonale.

hmm… a będę mogl podzielić na stale 128 i 756 neostradę? i czy tam jest jakaś instrukcja obslugi bo w komputerach kojarzę się nawet dobrze ale w routerach kompletnie zielony a dziadostwa nie mam zamiaru kupować

Witam!

Instrukcja… no manual pdf: http://www.inter-comp.pl/pub/manual/Ar-804u_M.pdf

Jest tam wszystko krok po kroku

Z tym dzieleniem łącza to nie wiem, ale on bardzo fajnie dzieli automatycznie , zależnie od obciążenia przez poszczególne komputery.

Mam taki tylko, że wersję 804gu (dodatkowo WLAN) i nie ma zbytnio w nim opcji wyznaczania limitu prędkości. Często bywa tak, że jak brat na laptopie ściąga coś z rapidshare albo torrenta to na moim kompie zamula net.

Słyszałem, że chyba Pentagramy mają taką opcję jak dzielenie łącza na określone części.

Witam!

Zawsze można użyć programu NetLimiter :slight_smile:

No tak ale po co mam sobie ograniczać prędkość neta. Jak mnie brat wnerwia bo ściąga coś to wyłączam na chwilę WLAN i mam wszystko dla siebie. :slight_smile:

Witam!

No tak :slight_smile: Niemniej opcja jest i zawsze można z niej skorzystać.

aha, czyli jak kupie ruter to sobie zainstaluje ten programik :wink:

Router ADSL Asmax AR 804U , a jak dopłacę 50 zł znajdzie się jeszcze jakiś lepszy ruter? czy ten mi starczy i nie będzie nawalał?

Bo wolę wydać trochę więcej, ale żeby było wszystko ok