Router jako AP? O ile dobrze zrozumiałem

Witam, sprawa jest taka:

 

Posiadam w domu dwa routery, jeden na parterze a drugi na piętrze. Kupiłem telewize nc+ z opcją multiroom. Żeby dekoder dobrze śmigał potrzebny jest mu internet. I tutaj pojawia się problem. W pokoju, w którym chcę korzystać z tego dekodera nie ma wyjścia ethernet, a nie mam zamiaru ciągnąc kabla z innego pokoju. Wpadłem na pomysł, o ile to możliwe, żeby użyc jakiegoś wolnego routera, podłączyć go właśnie w tym pokoju, i odebrać nim zasięg wifi z innego routera, a następnie podpiąć do niego dekoder na kabel ethernet. Czy coś takiego jest możliwe? Router to Intellinet Wireless 300n 3g.

Pozdrawiam

Router musiałby obsługiwać funkcję WDS, producent na stronie nie wspomina nic o tej funkcji więc zakładam, że jej nie ma.

Na podstawie własnych doświadczeń dam ci radę: odpuść sobie WiFi i zainwestuj w HomePlug (to czego używam w domu wygląda tak: http://tp-link.strefamarek.allegro.pl/tp-link-poweline-tl-pa2010pkit.html#close))

 

HomePlug zadziała efektywnie jeżeli urządzenia są podłączone do tej samej fazy. W domu jednorodzinnym może być z tym różnie (z ciekawości sprawdziłbym jakby to działało w moim domu).

 

Ja u siebie mam dwa routery Linksysa , na które wgrałem oprogramowanie alternatywne “dd-wrt” i mam zasięg w całym domu.

 

Jeden jest podpięty do kabla providera a drugi działa jako repeater. Routery miedzy sobą są połączone przez wifi.

 

Śmiga rewelacyjnie.

 

Mam podpięte 2 laptopy, 2 smartfony i 2 telewizory.

Problem w tym, ze mam wiecej multiroomow, a każdy musi byc podpięty do neta. Z tego co widziałem, to decydując sie na ta opcje, musiałbym do każdego dekodera kupic ten homeplug… A to mało nie kosztuje…

Mam na dole router D-link DIR-615, moze ten moze działać jako repeater? To moge go zamienić z tym 3G?

Jak wyglada sprawa z alternatywnym oprogramowaniem, po co to?

Oprogramowanie dd-wrt ma zdecydowanie więcej opcji niż standardowe producenta.

Normalnie na Linksysach nie ma funkcji repeatera. Dopiero dd-wrt mi dało taką możliwość.

Dam rade zainstalować na tym D linku dir 615 to dd-wrt i zrobic z niego repeater?

Poczytaj.

http://allegro.pl/tp-link-tl-wr702n-mini-adapter-wifi-multiroom-nc-i4259203409.html

 

kupujac cos takiego bedzie mi smigac net w multiroom?