Router + karta wifi, raz jest sygnał raz nie

Mam pytanie co do routera i karty wifi

PENTAGRAM Cerberus NEOSTRADA + PENTAGRAM horNET WiFi USB Z laptopem wszystko działa, internet jest w całym domu, natomiast karta wifi, która jest podłaczona do stacjonarnego PC nie działa lub działa tylko przez chwile, tzn. sygnał pokazuje się albo niski, bardzo niski albo brak sygnału. PC od routera oddalony jest o ok. 10 m i dzielą go 2 ściany. Przecież router ma bardzo duży zasięg więc nie wiem dlaczego tak się dzieje. Może coś trzeba skonfigurować inaczej na stronie 192.168.1.100.

A przenieś komputer w okolice routera i sprawdz czy ci siła sygnalu wzrośnie… jeśli nie to masz karte jakąś nie hallo…

wzrasta siła sygnału.

Czyli jest odpowiedź… widocznie dwie ściany to za dużo. U mnie też na laptopie jest w całym domu bardzo dobry sygnał a na stacjonarnych słabszy, ale działają…

Witam!

Z tego co zrocumiałem to w laptopie masz wbudowaną sieciówkę WiFi, a do stacjonarnego podłączasz PENTAGRAM horNET WiFi USB. Na laptopie wszystko jest OK (duża siła sygnału), a na stacjonarnym rozłącza sieć.

10m i 2 sciany to nie powinien być problem dla złapania dobrago sygnału. Ja osobiście mam PENTAGRAM horNET WiFi USB i miałem dobry sygnał do momentu, ża chciałem sprawdzić jaka będzie siła sygnału na innej antence. Montując inną uszkodziłem złącze w sieciówce - środkowy bolec wsunął się do środka (obie złączki męska i żeńska nie były współosiowe). Co to spowodowało, sygnał z 90-100% spadł mi do 10-20%. Zobacz czy u Ciebie wszystko jest ok. Podłącz Pentagrama do laptopa i jeśli w tym samym pomieszczeniu gdzie stoi router sygnał nie będzie wahał się w granicach 90-100% to coś jest z nią nie tak.

Pozdrawiam!