Router łaczy mnie z siecią, ale nie z netem

Hey,

niedawno zakupiłem router firmy edimax, żeby rozdzielał sygnał na dwa laptopy. Niby wszystko w porządku, ale po pewnym czasie gdy wyłaczyłem jego ładowarkę z zasilania i po powrocie do domu spwrotem urochomiłem router, aby wejśc na laptopa i do sieci nie moglem dostać się na żadną stronkę. Niby było widocznę, że jestem podłączony do sieci, do routera, ale niestety nie do internetu. Dopiero po kilku minutahc i po którymś z rzędu resetowaniu wyłaczył mi się internet, a ja ciągle nie mam pojęcia co się stało. Potem sytuacja znowu się powtórzyła wyszłem z domu wróciłem podłaczyłem router włączam laptopa i nic. Jestem połączony z routerem, ale nie z netem. Znowu 20 minut właczania i wyłączania routera i wreszcie załapał znowu i podłączył mnie do neta. Czy mógłby mi ktoś pomóc i napisać o co chodzi. Bo to bawienie się jest strasznie denerujące. Nie po to kupowałem router, aby szarpać się z nim zanim mnie połączy z netem. Dodam, że jest to internet z kablówki, ale nie mam żadnego modemu tylko zwykły kabel, gdyż jest to net osiedlowy na podstawie umowy z operatorem. Proszę o jakieś sugestie, podpowiedzi, pomoc, ale nie w stylu kup sobie inny czy sprawdź ustawienia. Gdybym to umiał to nie pisałbym na tym forum.

Z góry bardzo dziękuję:)

router powinien być non stop pod napięciem, inaczej może tracić pamięć ustawień

Niektóre routery muszą mieć na stałe(static) wpisany IP sieci.Po rozłączeniu mogą nie łączyć na auto.Wpisz go na stałe,i po kłopocie. :smiley: