Router Linksys podział łącza

Witam posiadam router Linksys WRT54GC(DSL) chciałby za pomocą tego sprzętu rozdzielić transfer na 3 komputery a dokładnie po przydzielać określoną ilość kb dla każdego z PC .

Czy jest jakaś możliwość przydziały na tym routerze jeśli tak to jak to zrobić ?

Do GC chyba można Tomato wgrać, wgraj Tomato http://www.openlinksys.info lub inny soft(zależne od wymagań) i wtedy sobie skonfigurujesz.

Akurat co do przydzielenie dokładnie komputerom to najlepiej byłoby użyć Conaxu Mod PL

Sam mam i jest dodana opcja gdzie można poszczególnym komputerom obciąć jak się chce.

Zresztą na zwykłym tomato też by można ustawić procent dla poszczególnych klas i w kwalifikacji dać tylko na nr. IP i przydzielić te rzeczy.

No i bez tego How To by się nie obeszło.

Nie ponoszę odpowiedzialności jak źle zrobisz :stuck_out_tongue: Bo można uwalić sprzęt, ale jak się robi dobrze to nie ma szans. To samo ma autor postu How To :stuck_out_tongue:

Ja już kilkakrotnie robiłem i zawsze dokładnie z tą instrukcją i jak narazie WRT54GL działa bez problemów.

nie ma takiej możliwości , i nie ma mozliwości wgrania alternatywnego oprogramowania do tego routera

Szkoda że nie można tego ustawić bez ingerencji w samo urządzenie . Ciekawa modyfikacja Bolo ale nie będę takich modów robił bo jak coś zrypie do router do kosza pójdzie :slight_smile:

Dzięki wszystkim za pomoc .

Jak Zbych1 napisał nie można jednak tego wykonać, za pewne za mało pamięci flash/ram.

Sprawdziłem później u kumpla Google.

Więc nici, NetLimiter i na każdym kompie ograniczyć.

A NetLimiter zniweluje mi te te wielkie pingi w counter strike jak ktoś na drugim kompie włączy filmik z youtube ? Posiadam łącze 1MB

Możesz ograniczyć prędkość, żadnych tam piorytetów nie zrobi.

Poprostu byś musiał ustawić np. 512 na drugim kompie i pobierał by max tymi 512.