Router Linksys WAG54GS probrem z DSL

Witam

niedawno zakupiłem sobie Router Linksys WAG54GS Anex B (wczesniej maiłem Pentagram Cerberus P6331-42 Anex A ) Pentagram normalnie działał na neostradzie lecz zmieniłem dostawce internetu na Dialog. Gdy podłanczam kabel pod Linksys’a DSL wcale sie nie zapala nie wiem czym to jest spowodowane ale podłanczałem stary router i lampka miga ale nie chce sie połączyć z internetem. Teraz używam modem neostrady speedtuch 330 i normalnie działa na Windows 7

Prosił bym o pomoc chiałbym aby jeden z tych routerów działał i normalnie sie łączył z internetem.

hawajski , proszę poprawić temat na konkretny, obrazujący problem używając opcji Edytuj.

Ponadto przenoszę do odpowiedniego działu.

Jakim cudem chcesz podłączyć router pod ADSL na Anexie B mając DSL? To, że Cerberus Annex A działał pod Neo to oczywiste - tutaj wszystko gra. Jesteś pewny, że masz DSL? Musisz wiedzieć, że pod ADSL są inne routery, a pod DSL też inne. Mało tego pod ADSL są ich 2 rodzaje. Co więcej w przypadku ADSL router musi być odpowiednio skonfigurowany (musisz podać m.in. właściwe dane użytkownika). Pod Neo dane są inne niż pod Dialog. Nie można swobodnie żonglować routerami bez uprzedniej konfiguracji.

“Linksys WAG54GS to doskonała propozycja dla osób potrzebujących modemu z zaawansowanymi opcjami konfiguracyjnymi, wyposażonego w modem ADSL/ADSL2+ AnnexB, firewall oraz 4-portowy przełącznik.” tak znalazłem na sklepie internetowym to chyba powinien działać i na allegro pisało ze działa na kablach Dialogu i Neti. Po podłaczeniu kabla dioda dsl sie nie swieci i nie moge sie połaczyć z netem

Co racja to racja. Tak więc nie rozumiem dlaczego dziwisz się, że nie działa. Podobno masz neta DSL (o czym świadczy choćby tytuł tematu) więc jakim cudem ma zadziałać routerek ADSL?

Widzę, że w ogóle nie rozumiesz co do Ciebie napisałem. Niestety nie pomogę, być może ktoś inny da radę ;]

Poczytaj o tych dwóch pojęciach i zdecyduj jakie masz w końcu łącze

http://pl.wikipedia.org/wiki/DSL

http://pl.wikipedia.org/wiki/ADSL

Jakos Modem tez jest DSL i działa

hawajski a dlaczego kupileś Anex B ? jeżeli działa Tobie modem neo to masz ADSL z Anex A a nie B . Anex B używany jest na liniach cyfrowych np. na ISDN - w Polsce praktycznie nie stosowany.