Router Linksys WRT54GC - rozłącza połączenie po 2 minutach

Witam, mam problem z rzeczonym routerem. Byłem zmuszony przywrócić ustawienia domyślne w ustawieniach routera (restore to factory defaults). Po ponownym wpisaniu DNS i ip (static ip) otrzymanych od dostawcy internetu router działa, ale rozłącza się po jakichś 2 minutach od włączenia. Do czasu przywrócenia wszystko było dobrze, router nie przegrzewał się, nie było problemów. W sieci jest na stałe tylko jeden komputer, podłączony kablem sieciowym. Teraz co jakiś czas po włączeniu pokazuje się “kabel sieciowy został odłączony”. Dodatkowo setup działa okropnie wolno i nie zawsze się ładuje - “błąd strony”. Co mógłbym zrobić? Czy da coś zmienianie ustawień “keep alive”, DHCP (domyślnie w ustawieniach), czy UPnP? Prosiłbym o szybką odpowiedź. Z góry dziękuję.

Spróbuj go po prostu zresetować. Z tyłu jest przycisk RESET. Wciśnij go na kilka - kilkanaście sekund i wtedy zobaczymy.

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na konkretny.

Inaczej temat poleci do śmietnika.

Niestety, to nie pomaga. Mam internet drogą radiową, stałe ip. Słyszałem, że problem może być spowodowany konfliktem ip, ale router jest bezpośrednio połączony do anteny i kablem do karty sieciowej, więc nie wiem. Przed przywracaniem wszystko było w porządku, więc zakładam, że to jakieś domyślne ustawienia routera są powodem. Może coś z bramą sieciową? Jeśli ktoś ma ten/podobny router i też miał taki problem lub wie, o co chodzi, to proszę o w miarę szybką pomoc.