Router Linksys WRT54GC - rozłącza połączenie po 2 minutach


(Damianchromejko) #1

Witam, mam problem z rzeczonym routerem. Byłem zmuszony przywrócić ustawienia domyślne w ustawieniach routera (restore to factory defaults). Po ponownym wpisaniu DNS i ip (static ip) otrzymanych od dostawcy internetu router działa, ale rozłącza się po jakichś 2 minutach od włączenia. Do czasu przywrócenia wszystko było dobrze, router nie przegrzewał się, nie było problemów. W sieci jest na stałe tylko jeden komputer, podłączony kablem sieciowym. Teraz co jakiś czas po włączeniu pokazuje się "kabel sieciowy został odłączony". Dodatkowo setup działa okropnie wolno i nie zawsze się ładuje - "błąd strony". Co mógłbym zrobić? Czy da coś zmienianie ustawień "keep alive", DHCP (domyślnie w ustawieniach), czy UPnP? Prosiłbym o szybką odpowiedź. Z góry dziękuję.


(Grzdylek) #2

Spróbuj go po prostu zresetować. Z tyłu jest przycisk RESET. Wciśnij go na kilka - kilkanaście sekund i wtedy zobaczymy.


(Asterisk) #3

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na konkretny.

Inaczej temat poleci do śmietnika.


(Damianchromejko) #4

Niestety, to nie pomaga. Mam internet drogą radiową, stałe ip. Słyszałem, że problem może być spowodowany konfliktem ip, ale router jest bezpośrednio połączony do anteny i kablem do karty sieciowej, więc nie wiem. Przed przywracaniem wszystko było w porządku, więc zakładam, że to jakieś domyślne ustawienia routera są powodem. Może coś z bramą sieciową? Jeśli ktoś ma ten/podobny router i też miał taki problem lub wie, o co chodzi, to proszę o w miarę szybką pomoc.