Router Linksys WRV200 i falowy sygnał Wifi

Witam

Jestem laikiem komputerowym, ewentualne podpowiedzi proszę dostosować do powyższego kryterium hehe.

Do rzeczy - Otóż niecały rok temu zakupiłem Router Linksys WRV 200.

Router ten podłączony jest do sygnału telewizji kablowej UPC. Wykupiona przez nas prędkość to 2Mb/s. Zaznaczam, iż ze względu na moją nikłą znajomość tego typu urządzeń, router ten podłączany i konfigurowany był przez profesjonalnego informatyka zajmującego się zakładaniem sieci WiFi w dużych podmiotach gospodarczych.

Problem polega na tym, iż od jakiegoś czasu sygnał WiFi wysyłany jest falowo :o . Charakteryzuję się to spadkiem szybkości nadawanego sygnału stopniowo z 54 Mb/s na 24Mb/s (wg danych z systemu Windows) i stopniowo coraz niżej aż do całkowitego braku sygnału WiFi i ponownego jego wzrostu. Najczęściej jednak wzrost ów zatrzymuje się w przedziale 24 Mb/s. i po jakimś czasie ponownie spada aż do całkowitego zaniknięcia.

Jest to potwierdzone zarówno na laptopie jak i na komputerze stacjonarnym.

Serwis telewizji kablowej twierdzi, że od strony UPC wszystko działa poprawnie, a problem tkwi w Routerze. Pobór danych powinien odbywać się z prędkością realną 256 kb/s natomiast przy WiFi uzyskuje max 89 kb/s stopniowo spadając jak już wspominałem praktycznie do zera.

Ostatnio za radą jednego ze znajomych wgrałem nowy firmware, zresetowałem (hard) i ustawiłem o dziwo od nowa sam ( z pewnymi bulami ale jednak).

Wszystko niby jest ok, ale problem jako taki nie ustąpił. Falowy sygnał jest nadal, co jakiś czas laptop ponownie łączy się z siecią.

Dowiedziałem się również że czasem system Windows XP ma problemy z zabezpieczeniami WPA PSK, jednak na początku problemów owych nie było. Tak czy inaczej zainstalowałem łatkę z microsoftu jednak problem dalej pozostał.

Prosze o rady, czy nie jest to czasem najnormalniejsza usterka routera??

Pozdrawiam

Sebo

No mi się wydaje, że po prostu podupada chipset/moduł radiowy i dlatego to tak chodzi, a nie inaczej, mógłbyś jeszcze u kogoś innego podpiąć ten router, skonfigurować pod tego kogoś łącze i zobaczyć czy nadal tak chodzi.

Bycmoze jest to usterka routera jak wspomnial Bolo , albo poprostu sa to inteferencje z innym urzadzeniem ktore jest w poblizu.

Mikrofalowka, telefon bezprzewodowy, telewizor, sprzet HiFi moze zaklucac sygnal, nawet od sasiada zza sciany.

Pojdz tym tropem i sprawdz czy cos sie nie zmienilo w czasie gdy zaczales miec problemy.

Osobiscie, gdy moja pani robi pranie (pralka stio miedzy routerem a komputerem), doswiadczam problemy z WiFi.

Znaczy się rozwieszone pranie zasłania sygnał?

Bo nie sądzę żeby pralka emitowała takie promieniowanie :slight_smile:

a jednak… pracujący silnik elektryczny, uwierz mi - zajeło mi to dużo czasu żeby dojść do tego wniosku

Na wstępie dzięki za info.

Jednak nijak się to ma do problemu. Router soi tam gdzie stał, nowych sprzętów nie ma, a do pralki mam daleko :smiley:

Cóż obawiam się jednak, że to usterka techniczna, skoro nie ma innych pomysłów.

Tak czy inaczej napisałem następnego maila do wsparcia technicznego Linksys.

W sumie to chyba router jest jeszcze na gwarancji.

Na 100% dam znać jak będę wiedział o co chodziło - tak dla potomnych, jak by mieli te same problemy :wink: