Router Linksys WRV200 i falowy sygnał Wifi

(Se Bo) #1

Witam

Jestem laikiem komputerowym, ewentualne podpowiedzi proszę dostosować do powyższego kryterium hehe.

Do rzeczy - Otóż niecały rok temu zakupiłem Router Linksys WRV 200.

Router ten podłączony jest do sygnału telewizji kablowej UPC. Wykupiona przez nas prędkość to 2Mb/s. Zaznaczam, iż ze względu na moją nikłą znajomość tego typu urządzeń, router ten podłączany i konfigurowany był przez profesjonalnego informatyka zajmującego się zakładaniem sieci WiFi w dużych podmiotach gospodarczych.

Problem polega na tym, iż od jakiegoś czasu sygnał WiFi wysyłany jest falowo :o . Charakteryzuję się to spadkiem szybkości nadawanego sygnału stopniowo z 54 Mb/s na 24Mb/s (wg danych z systemu Windows) i stopniowo coraz niżej aż do całkowitego braku sygnału WiFi i ponownego jego wzrostu. Najczęściej jednak wzrost ów zatrzymuje się w przedziale 24 Mb/s. i po jakimś czasie ponownie spada aż do całkowitego zaniknięcia.

Jest to potwierdzone zarówno na laptopie jak i na komputerze stacjonarnym.

Serwis telewizji kablowej twierdzi, że od strony UPC wszystko działa poprawnie, a problem tkwi w Routerze. Pobór danych powinien odbywać się z prędkością realną 256 kb/s natomiast przy WiFi uzyskuje max 89 kb/s stopniowo spadając jak już wspominałem praktycznie do zera.

Ostatnio za radą jednego ze znajomych wgrałem nowy firmware, zresetowałem (hard) i ustawiłem o dziwo od nowa sam ( z pewnymi bulami ale jednak).

Wszystko niby jest ok, ale problem jako taki nie ustąpił. Falowy sygnał jest nadal, co jakiś czas laptop ponownie łączy się z siecią.

Dowiedziałem się również że czasem system Windows XP ma problemy z zabezpieczeniami WPA PSK, jednak na początku problemów owych nie było. Tak czy inaczej zainstalowałem łatkę z microsoftu jednak problem dalej pozostał.

Prosze o rady, czy nie jest to czasem najnormalniejsza usterka routera??

Pozdrawiam

Sebo

(Bolo92) #2

No mi się wydaje, że po prostu podupada chipset/moduł radiowy i dlatego to tak chodzi, a nie inaczej, mógłbyś jeszcze u kogoś innego podpiąć ten router, skonfigurować pod tego kogoś łącze i zobaczyć czy nadal tak chodzi.

(Filstep) #3

Bycmoze jest to usterka routera jak wspomnial Bolo , albo poprostu sa to inteferencje z innym urzadzeniem ktore jest w poblizu.

Mikrofalowka, telefon bezprzewodowy, telewizor, sprzet HiFi moze zaklucac sygnal, nawet od sasiada zza sciany.

Pojdz tym tropem i sprawdz czy cos sie nie zmienilo w czasie gdy zaczales miec problemy.

Osobiscie, gdy moja pani robi pranie (pralka stio miedzy routerem a komputerem), doswiadczam problemy z WiFi.

(Kpc21) #4

Znaczy się rozwieszone pranie zasłania sygnał?

Bo nie sądzę żeby pralka emitowała takie promieniowanie :slight_smile:

(Filstep) #5

a jednak... pracujący silnik elektryczny, uwierz mi - zajeło mi to dużo czasu żeby dojść do tego wniosku

(Se Bo) #6

Na wstępie dzięki za info.

Jednak nijak się to ma do problemu. Router soi tam gdzie stał, nowych sprzętów nie ma, a do pralki mam daleko :smiley:

Cóż obawiam się jednak, że to usterka techniczna, skoro nie ma innych pomysłów.

Tak czy inaczej napisałem następnego maila do wsparcia technicznego Linksys.

W sumie to chyba router jest jeszcze na gwarancji.

Na 100% dam znać jak będę wiedział o co chodziło - tak dla potomnych, jak by mieli te same problemy :wink: