Router Livebox 2.0 - Okropnie denerwujące rozłączanie podczas gry

(NezY Aka Derp) #1

Witam, posiadam router livebox 2.0 i internet od Neostrada Plus i mam ogromnie wielki problem.Mianowicie zazwyczaj TYLKO gdy gram to internet lubi się odłączyć.Zaczyna się od tego że jak zazwyczaj gram i gadam na skype to nagle sie robi cisza i na steam i skype i na przeglądarce już pokazuje że nie ma połączenia po czym po 2 minutach na routerze dioda małpy miga na pomarończowo i po ok. 1 minucie migania wszystko wraca do normy.Mam tak od 3-4 lat i nigdy nie umiałem znaleźć przyczyny oraz nigdy nie mogłem znaleźć nic w google.Jestem zielony w tych sprawach i kompletnie nie wiem o co chodzi, nigdy nie bawiłem się jakimikolwiek ustawieniami internetu.Dzieje się tak zazwyczaj tylko podczas grania nie podczas np. zwykłego surfowania po internecie i dzieje się tak chociaż raz albo 2 razy dziennie.

(Longhorn2009) #2

Router traci synchronizację z centralą. Jeśli w domu nie masz problemów z okablowaniem (uszkodzenia gniazdek, wtyczek czy samego przewodu) to musisz zgłosić problem do operatora. Możliwe że masz zbyt dużą szybkość jak na możliwości linii.

(Janusz67890) #3

Mam podobnie tylko u mnie rozłącza się bez przyczyny i muszę zrestartować router (LiveBox), czy aktualizacja oprogramowania coś da?