Router / livebox + fritz box ata ? ( nat )

(Tayler86) #1

Witam. Planuje kupno fritz boxa ATA mam juz live boxa. Chciałbym podłaczyc to uzadzenie od razu do live boxa przez kabel sieciowy a mój komputer bezpośrednio do fritza a nie do drugiego wejscia w live bozie.... Dlaczego ? skusiło mnie rozwiązanie które zostało w tym sprzecie zastosowane ..CYTAT Produkty z serii AVM FRITZ!Box są jedynymi urządzeniami DSL na rynku posiadającymi wbudowaną funkcję kształtowania ruchu (traffic shaping). Używając standardowego modemu ADSL, dane wysyłane (np. e-mail) zauważalnie spowalniają prędkość pobierania danych. Powód takiego zachowania jest związany ze sposobem przesyłania danych w Internecie przez protokół TCP/IP. Można temu zapobiec stosując tzw. technikę kształtowania ruchu: "ADSL traffic shaping". ................................................................... Ale wiadomo to użadzenie posiada w sobie wbudowany router. czyli pojawi sie druga podsieć NAT. Ostatno miałem dosc duzy problem, który udało mi sie rozwiązać pisząc tutaj. Chciałem podłączyc do live boxa router i musiałem wyłączyc w nim przydzielanie dhcp co spowodowało ze router stał sie zwykłym switchem i live box przydzielał dhcp. I traz pytanie czy jak podłacze fritza który ma wbudowany router tez bede musiał to zrobic. bo planowałem podłaczyc to w tej kolejnosci livebox > fritz > switch ? czy to ma szanse działać ? i 2 króciutkie pytanie ........ jak zrobic w live boxie ......... mam np. podłaczone 3 kompy 2 na kablu 1 na wifi ....... przypóscmy koncówki adresów ip w sieci 10 ,11, 12. i pytanie .... zeby zawsze dany komputer otrzymywał taki sam adres ip np wifi 10. komputer u mnie 11, a u siostry 12. ??? dzieki za pomoc ...