Router ma ping, komputer nie może znaleźć hosta

Mój problem polega na tym, że nie mogę wchodzić na wiele stron, chociażby http://www.speedtest.pl ponieważ są blokowane przez mój router. Gdy uruchomię polecenie ping na komputerze - pojawia się napis “Żądanie polecenia ping nie może znaleźć hosta…”, gdy pinguję przez stronę konfiguracji routera, wyskakuje “Successfully”, nie wiem, co mogło to spowodować. Problem ten nie pozwala mi na zainstalowanie oprogramowania mediaportal, którego strona “install.team-mediaportal.com” z której pobiera pliki instalacyjne, też jest zablokowana.

Widzę takie możliwości:

Firewall nie ma znaczenia :frowning: Nie wiem jak mam sprawdzić pingując po hoście.

Na wielu stronach pojawia się okno takie jak to - http://s5.zapodaj.net/69516480.jpg.html chociażby na imageshack :frowning: zupełnie nie wiem, czego to może być wina. Adresy DNS w routerze podałem te ze strony OPENDNS bodajże, nie mogę sprawdzić bo ona też mi nie działa. Niektóre strony wymagają kilkukrotnego odświeżenia, inne nawet po kilkunastokrotnym nie otwierają się. Z tymi, które się już raz otworzą zwykle nie ma problemu.

Właśnie odkryłem, że na drugim komputerze wszystko otwiera się dobrze - a przynajmniej lepiej. Teraz to już zupełnie nie mam pojęcia, czego to jest wina.

Open DNS:

208.67.222.222

208.67.220.220

Zmień sobie DNSy na komputerze na te Open i powinno działać.

To nie w tym problem. Nie wiem, czy to możliwe, ale - czy to może być blokowane gdzieś dalej? Tzn. nie na moim routerze, ani na moich komputerach? Tylko gdzieś w sieci? Mam trochę “dziwny” internet - przez wifi, od sąsiada do sąsiada w ramach jakiegoś unijnego projektu - na wsi mieszkam :slight_smile: Teraz jako adres DNS wpisałem 10.1.1.1, jest to adres bramy domyślnej wpisanej w routerze, od którego kabel idzie do AP (access point’a). Teraz wszystkie strony otwierają się bezproblemowo.

Mam ten sam problem wpisałem dnsy z routera do sieciówki i przez pare dni nie było problemów dzisiaj zainstalowałem jakiś accelerator plikow i net się posypał :frowning: zrobiłem przywracanie systemu ale nie pomogło podałem te adresy które napisał Bolo92 i narazie działa.