Router, modem i 2 komputery

Moja laska chce zalozyc internet, ale ma juz szwagier na mieszkaniu i zamówiłem im modem, ale powiedzieli mi ze musze dokupic router zeby to działało, ja tego niegdy nie robiłem czy to jest skomplikowane. Wiem ze modem idzie do linii i do routera ale jest jedno wyjscie na kmputer z modemu czy router to rozdziela bo nie mam pojecia. I czy po podłączeniu trzeba ustawiac cos czy wszystko bedzie juz chodziło jesli chodzi o internet. AA predkosc modemu bedzie 1mb/s jaki router wybrac?? na co zwrócic uwage. Dzieki za wskazówki. Aha albo moze co innego zrobic, chodzi tylko o to zeby oba kompy były na necie w tym samym czasie.

skoro szfagier ma internet to po co ci modem ?? a jeżeli chodzi o neta jednocześnie to można zrobićto skrętką i 2 kartami sieciowymi ale wtedy na drugim kompie będzie net tylko jak pierwszy będzie włączony to jest rozwiązanie najprostsze i najtańsze :slight_smile:

ona chce osobno w swoim pokoju, ale to jest przestarzałe i próbowałem to ustawic u siebie z bratem i nie działa tak moj usługodawca AOL ustawił ze nie podłącze dwóch kompów w moim pakiecie:)

wcale nie przestarzałe tylko proste, tanie i szybkie. Natomoast jezeli chodzi o rozdzielanie łącza internetowego jęzeli usługodawca zabronił rozdzielać nawet w ramach jednego mieszkania to (zaraz go moderatorzy zamkną jak powiem jak to zrobić :slight_smile: ) ale ruter trzeba ustawić z poziomu www lub oprogramowaniem dołączonym do niego :slight_smile: ale sprawa nie jest trudna :slight_smile: a jak powiesz ską masz neta to Ci doradze zakup rutera :slight_smile:

Moim usługodawcą jest AOL american online, ja zakupilem najtanszy pakiet za 100zł mam 512kbs, zeby móc rozdzielic łącze poprzez router musze zakupic drozszy pakiet. juz podłączałem brata przez siec na skretke normalnie ale po podłączeniu i udostępnieniu połączenia internetowego i skonfigurowaniu sieci brat mógł wejsc na strone startowa danego portalku ale nie mógł robic nic pozatym. Dziwne ale tak było.