Router MV400 podłączenie pod laptop przez wi-fi

Witam posiadam router bezprzewodowy serii MV400 i chcę go podłączyc pod komputer stacjonarny i laptop.

Pod komputer stacjonarny podłączyłem go przez port Ethernet (RJ45) i ładnie choodzi, a pod laptop chciałbym podłączyc bezprzewodowo przez wi-fi, a nie jestem aż tak bardzo w tym obcykany więc proszę o pomoc, jak podłączyc laptop z routerem na zasadzie sieci bezprzewodowej wi-fi, i co trzeba ustawic, skonfigurowac w laptopie żęby to chodziło w obrębie domu.

ps jeśli już taki temat istnieje to bardzo przepraszam ale nie umiem znaleźc i chciałbym zając się głównie moją sprawą bo tamte tematy mogą byc inaczej sprecyzowane.

Start => uruchom => wpisz “cmd” => w wierszu poleceń wpisz “ipconfig” (w Linuksie ifconfig). Wpisz adres bramki sieciowej w przeglądarce internetowej, pojawi się logowanie, jak nic nie zmieniałeś wpisz domyślne dane fabryczne (zajrzyj do instrukcji routera nieraz jest to admin/1234). Skonfiguruj tam Wireless/sieć bezprzewodową/WLAN (bywa różnie) konfiguracja pewnie jest intuicyjna. Po tym już łączenie do sieci będzie możliwe. Jeśli nie pamiętasz hasło to zobacz ten poradnik: hasło do routera

a zkąd wziąśc ten adres bramki sieciowej ???

Napisałem, chodzi o bramkę domyślną: