Router na kompie i p2p


(Neuromancer91) #1

Udostępniam net bratu za pomocą mojego kompa i LANu.

Teraz jest tak, dałem bratu 50% pasma (download i upload po 50%)

Czy jeśli on zapuści np. eMule to będe czuł spowolnienie większe niż kiedy zapuści zwykłe pobieranie pliku z http (z pełną prędkością).

Słyszałem, ze niektóre routery sobie nie radzą z dużą ilością połaczeń (p2p), czy ograniczenia pasma do 50% załatwia sprawe (router jako komp oczywiście) ?


(mrbungle) #2

najprawdopodobniej tak.. :frowning: przydałby sie router z dzieleniem pasma lub z prostym QoS aby ustawic piorytety na HTTP, SMTP,POP3 itd...

i nawet miałem takowego: SMC Barricade 7204 (ADSL)


(Lestatrnr) #3

Jeśli obaj macie win XP z dodatkiem SP2 to napewno odczujesz zamulanie neta. Jeszcze niedawno używałem XP bez SP2 i przy ustawieniu nawet 10000 połączeń w emule czy utorencie, dalej mogłem swobodnie przeglądać http, a w SP2 już w chwilę po włączeniu jakiegoś programu p2p są z tym problemy, i nawet żadna optymalizacja rejestru nie pomaga. Dlatego też lepiej mieć XP bez SP2 a firewalla jakiegoś osobno doinstalować (bo wiadomo bez tego używanie neta nie jest zbyt bezpieczne)


(Neuromancer91) #4

Testowałem przez weekend i nawet nie było zbytniego spowolnienia u mnie kiedy na 2 kompie było właczone emule i przechodziło kilka plików :slight_smile:

Do dzielenia łącza używam SoftPerfect Bandwidth Manager