Router NETGEAR DGN1000, na 1 kompie dziala na 2 nie

(system) #1

Witam

zakupiłem router Netgear DGN1000, i jest z nim taki problem że na 1 komputerze działa wszystko bez problemu, a na 2 czasem działa ale żadko, a czasem nie.

nie ma internetu

, nie można wejść na 192.168.0.1, w połączeniach sieciowych czasem pokazuje ograniczenie lub brak łączności i nie działa

, a czasem pokazuje połączono za zaporą i też nie działa. czasem zorbie 2, 3 restarty i jakoś magicznie zaskoczy i zaczyna działać, aż nagle przestaje, tak san z siebie.

gdy klikne ja połączenie lokalne pokazuje że wysyła dane do routera ale żadnych nie dostaje.

na 2 kompie także podłączonym kablem nie było nigdy żadnych problemów, tak samo wifi działa bez zarzutu.

zainstalowałem najnowsze sterowniki do karty sieciowej, dalej nic.

moja płyta główna abit fatal1ty fp-in9 sli, karta sieciowa nvidia nforce ethernet.

na kompie jest windows xp.

co mogę z tym zrobić ??

(Jonek29) #2

ten komp na którym nie działa, był wcześniej podłączony do LANu?

(system) #3

wcześniej czyli zanim kupiłem router, do kompa który nie działa podpięty był modemik sagem fast800, i kablem zrobiony lan do drugiego kompa tak żeby tam tez był internet

-- Dodane 16.10.2010 (So) 18:05 --

odswierzam

teraz juz kompletnie nic nie działa

-- Dodane 17.10.2010 (N) 12:18 --

wczoraj niektóre strony internetowe przestały ładować się do pełna.

onet ładuje się tylko do połowy.

nie można wogule wejść na nk, czy na pogodynkę.

zarówno na kompie który działał od początku. jak i na tym z którym są problemy

(Mefisto) #4

Ale sagem był podłączony przez USB...a tu masz poprzez kartę bezprzewodową WLAN o ile dobrze rozumiem. W takim przypadku wchodzi sprawa modemu-nowy netgear na 90% jest ok i karty sieciowej-tu poszukiwałbym błędów. Jak kompa dasz na kablu od routera to działa?