Router Netgear DNG1000 - jak odblokować porty

Witam serdecznie.

Chciałbym się zwrócić do forumowej rzeszy dobrychprogramów , która jest w moim mniemaniu jedną z lepszych jakie spotkałem w internecie.

Chciałbym skorzystać z trybu multiplayer jaki jaki zaaplikowany do gry Battlefield 2, przez co grać na poszczególnych serverach. Gra bezproblemowo łaczy się z siecią EA (ElectronicsArts), bowiem statystki mojego konta, tzw. BFHQ są pobierane bezproblemowo. Problem zaczyna się, gdy chcę wejść na owe serwery. Cała ich lista oczywiście mi się ukazuje, dane o nich są do mojego wglądu, tj. liczba graczy czy aktualna mapa. Problem w tym, że nie mogę na nie wejść. Następuje próba połączenia, po której wyświetla mi się komunikat “Nie udało ci się połączyć. Sprawdź połaczenie sieciowe i spróbuj jeszcze raz”. Zasięgnąłem języka, dowiedziałem się, że wina leży proawdopodobnie po stronie firewalla albo zablokowanych portów routera (Netgear DNG 1000). CIS’a (Comodo Internet Security) nawet gdy wyłączę, połączenie nie może zakończyć się sukcesem. Pytanie o te porty. Co to takiego jest, jak sprawdzić ich stan i ew. odblokować?

http://portforward.com/english/routers/port_forwarding/Netgear/DGN1000/Battlefield_2.htm