Router nie chce połączyć się z Neostradą

Witam

Problem w tym że router (Planet ADE-4400) na moich ustawieniach neostrady u mnie (na mojej lini telefonicznej) łączy się od razu i bezproblemowo. Ale u siąsiada jak mu chce rozdzielić neo nie chce - brak połączenia. Tak jakby ta linia telefoniczna sąsiada była mniej czuła czy co że router nie chce zaskoczyć.

Spotkał się ktoś z takim problemem i zna rozwiązanie?

Podobnie miałem nie dawno z tym że to był router z wifi i też kupiłem firmy Encore i u mnie ładnie cykał a u koleżnaki nie chciał zaskoczyć (tak jak z tym planetem) w koncu zamieniłem z moim starym i na tamtym załapała neostrada.

Co to może być?

Według mnie to wina lini telefonicznej (mniej czuła, czy co?) bo wina kompa czy czegoś innego odpada jeśli u mnie działa.

Witam.

Podaj logi z routera; Username i password dobrze wpisane? Pingi sprawdzane?

Username i password dobrze wpisane inaczej nie działało by też u mnie.

Co rozumiesz poprzez pingi? co mam konkretnie pingować? router? jest widoczny przez komp.

Logi? - aktualnie nie posiadam :confused:

hmm… za dużo to tyś nie napisał :wink:

U sąsiada zapodaj komendy, start-> uruchom-> CMD

Jeżeli w ustawieniach połączenia masz skonfigurowane połączenie jako Dynamiczne to muszą być uruchomine usługi:

Klient DNS

KlienT DHCP

start-> uruchom-> CMD

Następnie podaj zawartość pliku plik.txt (oczywiscie robisz to na kompie sąsiada :wink: )

ale kazdy ma inny login i hasło…

bo z tego co wyzej napisałes wynika jakbys o tym zapomniał…

Heh nie zrozumieliśmy się… już standardowo wpisałem moje dane do neostrady (hasło i login) i u niego się chciałem zalogować do neostrady na moich danych - tak można bo próbowałem wiec danego loginu nie można tylko pod jedną jedyną linią telefoniczną ale gdziekolwiek gdzie neostrada jest dostepna.

Ponadto na danych rejestracyjnych (l: rejestracja@neostrada.pl h:rejestracja) też nie chce zaskoczyć. W ogóle nie Pali się dioda “PPP” mimo że dioda ADSL się pali - u mnie palą się dwie żeby dział internet.

De Niro --> Pingi routera? jeśli bym nie mógł spingować to nie mógłbym się w ogóle na router zalogować a co za tym idzie wpisać danych takich jak login i hasło ;). To samo do reszty jeśli było by cos z tym (DNS, DHCP) nie tak to nie miał bym internetu w kompie ale na routerze w statusie połączenie z neostradą by było wieć nie widze sensu podawania tutaj tych danych… no chyba że się myle? jeśli tak to prosze powiedzieć w którym miejscu.

jeżeli mówisz że klient DHCP oraz DNS nie ma wpływu na działąnie internetu, to nie wiem co ma, i co z tego że na ruterze jest przydzielone auto DHCP oraz DNS, to nie jest rowiązani, bo również komp musi dostaosowany do tego.

A czy wiesz czym są spowodowane straty w pingowaniu :?:

Jeżeli podchodzisz tak do sprawy to radz sobie sam, przy czym opisałeś problem masło maślane :slight_smile: