Router nie działa po burzy (tryb awaryjny )

(Desper4dos) #1

Witam!

Mam następujący problem. Posiadam router sagemcom f@st2704 który działał bezproblemowo do czasu wczorajszej burzy przed którą wyłączyłem go z kontaktu. Po ponownym podłączeniu migaja tylko 2 diody, jedna na czerwono (wygląda jak znak power, z tego co wiem oznacza to tryb awaryjny) a druga na zielono która pokazuje połączenie z kartą sieciową. Internet od tego czasu nie działa. Temat piszę z telefonu który jest jedynym urządzeniem na którym mam dostęp do internetu. Liczę na pomoc i z góry dziękuję.

(Dimatheus) #2

desper4dos98 , zapoznaj się, proszę, z tym poradnikiem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Longhorn2009) #3

A sygnał na linii telefonicznej jest?

Możesz spróbować uruchomić go i przytrzymać przycisk reset na obudowie. Możliwe że się tylko zawiesił. Gdyby zaczął działać trzeba będzie ponownie go skonfigurować.

Być może się wyresetował. Spróbuj się do niego dostać przez przeglądarkę.

(Desper4dos) #5

Reset nie działa, nieważne ile trzymam przycisk :confused:

Po wpisaniu adresu 192.168.1.1 nie pokazuje się stare okno jak kiedyś tylko jest napisane , update software" . Muszę tam wybrać odpowiedni plik jednak w internecie niczego nie byłem w stanie znaleźć. Oprócz tego trochę niżej jest do wprowadzenia , Mac base address"

(Longhorn2009) #6

Jeśli to sprzęt orange to najlepiej skontaktuj się z nimi, może wymienią ci ten router na inny. W ostateczności samemu możesz poszukać firmware pod ten model i próbować wgrać. Kwestia tylko czy doszukasz się odpowiedniego (brand od Orange/TP).

(Desper4dos) #7

Chyba wybiorę pierwszą opcję ponieważ firmware nie jestem w stanie znaleźć

(Axles) #8

Tak z ciekawości z kontaktu wypiąłeś, a kabel sieciowy też?

(MrKsardes) #9

http://www.daywer.ru/files/adsl/sagem/F2704V2_5_23a4N_USI_fs_kernel_NONE.zip   masz firmware