Router nie działa po burzy (tryb awaryjny )

Witam!

Mam następujący problem. Posiadam router sagemcom f@st2704 który działał bezproblemowo do czasu wczorajszej burzy przed którą wyłączyłem go z kontaktu. Po ponownym podłączeniu migaja tylko 2 diody, jedna na czerwono (wygląda jak znak power, z tego co wiem oznacza to tryb awaryjny) a druga na zielono która pokazuje połączenie z kartą sieciową. Internet od tego czasu nie działa. Temat piszę z telefonu który jest jedynym urządzeniem na którym mam dostęp do internetu. Liczę na pomoc i z góry dziękuję.

desper4dos98 , zapoznaj się, proszę, z tym poradnikiem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

A sygnał na linii telefonicznej jest?

Możesz spróbować uruchomić go i przytrzymać przycisk reset na obudowie. Możliwe że się tylko zawiesił. Gdyby zaczął działać trzeba będzie ponownie go skonfigurować.

Być może się wyresetował. Spróbuj się do niego dostać przez przeglądarkę.

Reset nie działa, nieważne ile trzymam przycisk :confused:

Po wpisaniu adresu 192.168.1.1 nie pokazuje się stare okno jak kiedyś tylko jest napisane , update software" . Muszę tam wybrać odpowiedni plik jednak w internecie niczego nie byłem w stanie znaleźć. Oprócz tego trochę niżej jest do wprowadzenia , Mac base address"

Jeśli to sprzęt orange to najlepiej skontaktuj się z nimi, może wymienią ci ten router na inny. W ostateczności samemu możesz poszukać firmware pod ten model i próbować wgrać. Kwestia tylko czy doszukasz się odpowiedniego (brand od Orange/TP).

Chyba wybiorę pierwszą opcję ponieważ firmware nie jestem w stanie znaleźć

Tak z ciekawości z kontaktu wypiąłeś, a kabel sieciowy też?

http://www.daywer.ru/files/adsl/sagem/F2704V2_5_23a4N_USI_fs_kernel_NONE.zip   masz firmware