Router nie działa, windows 7

Witam, wykrywa mi sygnał od kolegi, sieć jest niezabezpieczona lecz nie chce się połączyć. Czy to możliwe że router może nie obsługiwać win7? czytałem to w helpie. Jeszcze jedno pytanie, czy jak był by to ten problem z systemem i zainstalowałbym program do wirtualnych maszyn, gdzie wrzucił bym XP, to działało by? jestem na lapku.

Kolega wie że chcę się do niego podłączyć, sprawdzamy to tylko czy była by taka możliwość, nie kradnę sygnału dla jasności.

Może ma filtrowanie adresu MAC

Dokładnie-zapytaj kolegę, ewentualnie należy wyłączyć filtrowanie MAC, wtedy każde urządzenie ma dostęp :slight_smile: A najlepiej wpisać na liste zaufanych (czy coś podobnego) w AP/routerze kolegi adres MAC Twojego routera-wtedy nie będzie problemu z połączeniem.

Możesz jednak sprawdzić czy jest to kwestia oprogramowania- Ściągnij i wypal na płytkę jakiegoś Linuxa, np. Ubuntu i sprawdź czy działa ci sieć po podłączeniu się do niej :slight_smile:

Z Virtualną maszyną to raczej nie zatrybi-internet w Virtualu jest poprzez NAT- system-matka udostępnia neta Virtualowi, a skoro na Win 7 nie masz neta. na virtualu też nie będziesz miał :slight_smile: