Router nie przepuszcza pingów na strony

Witam, mam problem. Nie mogę zpingować żadnej strony www. Po poleceniu np. ping onet.pl dostaję informację:

Odpowiedź z 192.168.6.1: Host docelowy jest nieosiągalny

Wszystkie strony elegancko działają. Polecenie tracert też nie działa. Dostaję automatycznie ip oraz DNS-y od routera. Próbowałem wyłączyć zaporę ale efekt był ten sam. Ponadto nie mogę w Winampie słuchać np. Radia Zet czy innej stacji radiowej. Inne komputery w sieci widzą się i można je pingować podobnie jak router. Na jednym z komputerów będzie program na nadawania w radiu internetowym i nie wiem czy nie będzie żadnych problemów z nadawaniem przez problemy z pingami.

Pozdrawiam

PS. Router to: LANCOM 1721 VPN (Annex B) 7.58.0045

PS2. 192.168.6.1 = router

Brama = 192.168.6.1

Serwery DNS = 192.168.6.1

192.168.6.2

Serwer DHCP = 192.168.6.1

Takie informacje mam w szczegółach połączenia sieciowego.

Hej,

:arrow: A czy masz możliwość wykonania testów ping z poziomu samego routera?? Jakie wyniki się pojawiają??

:arrow: Jakie oprogramowanie zabezpieczające zainstalowane jest na komputerach?? Może one powoduje blokowanie komend pingowych.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Niestety nie mam możliwości wykonania tego testu ponieważ główny informatyk nie chce mnie dopuścić to routera. A na komputerach zainstalowany jest AntyVir Comodo a zapora domyślną Windowsa 7. Wyłączałem to i to ale dostaję taki sam wynik.

Hej,

Jeśli masz możliwość, poproś by on przeprowadził ten test. W końcu to minuta roboty, a przynajmniej coś będzie wiadomo. Zapytaj też, czy przypadkiem na routerze nie jest zablokowane przepuszczanie pingowania serwerów.

:arrow: Masz zainstalowanego tylko antywira Comodo czy może cały pakiet łącznie z zaporą sieciową??

:arrow: Czy przy wyłączeniu zapory sieciowej wyłączasz także usługę odpowiadającą za zaporę sieciową??

Pozdrawiam,

Dimatheus