Router - ograniczenie lub brak łączności, jaka przyczyna?

Mam taki problem:

na jednym komputerze (PC), podłączając router ethernet (Pentagram Router ADSL2+ P 6311-07A), wywala mi znany komunikat Ograniczenie lub brak łączności. Na kompie jest ustawione automatyczne pobieranie IP, jak ustawie jakieś ręcznie - z połączenia tego znika to ograniczenie, ale mimo to nie mogę wejść ani do internetu, ani do panelu zarządzania routerem. Zaś gdy podłącze do innego kompa (laptop), wszystko śmiga ok - i net, i panel bez problemów.

Próbowałem też przeinstalowywać na kompie PC sterowniki od sieciówki, ale to też nic nie dało. Jedyna przyczyna tego wszystkiego jaka mi się na nasuwa to wadliwa karta sieciowa, ma ktoś jakiś inny pomysł co tu może być nie tak?

Dodane 19.07.2010 (Pn) 11:48

Teraz dopytałem znajomego, jak ustawiałem ręcznie IP to ustawiłem złą brame, może jak ustawie dobrą bedzie ok, ale dlaczego samo z siebie DHCP wysiadło? Na routerze DHCP jest ustawione.

A czy w routerze masz włączone DHCP?

Jeśli DHCP jest dobrze ustawione + na kompach automat to powinno wszystko śmigać :-D, może być też ustawiona filtracja MAC wtedy jednego kompa wpuszcza drugiego już niekoniecznie, musisz zobacz w ustawieniach routera.

Ustawienie ręczne IP z właściwą bramą też nie pomogło. Ma ktoś jakiś pomysł co to może być? Kable nie, router nie, karta sieciowa też raczej nie. Może coś z systemem, wirus?

Ta filtracja MAC na jakiej zasadzie działa?

Dodane 20.07.2010 (Wt) 19:00

Chyba jednak nie obejdzie sie bez formatu, to na windowsy zawsze działa :smiley:

Działa to na takiej zasadzie że do neta (i w ogóle do routera) dopuszczane są tylko autoryzowane bezprzewodowe karty sieciowe.

W ustawieniach routera podajesz MAC danej karty sieciowej która ma mieć dostęp do neta.

To jedno z głupszych stwierdzeń jakie słyszałem, zwłaszcza w tym kontekście.

No ale przedtem na tamtym kompie net z tego przewodowego routera działał ok, nagle przestał działać, choć jak sprawdziłem swój laptop, net mi działa (to jest komp kuzynki). No i jestem w kropce, wszystko już sprawdziłem, wyszło na to że coś nie tak z kompem, bo router jest ok, a ta filtracja - to chyba tylko w bezprzewodowych sieciach jest? Nawet grzebałem w jego panelu, i nic takiego nie było, a jak było to wyłączone. To mówisz że format nie pomoże?

Dodam że nie było tam antywira, dopiero teraz zainstalowałem, znalazło 3 wiry i wyleczyło, ale net z routera nadal nie działa.

Zacznijmy od początku.

Jeśli dobrze rozumiem to do tego routera podłączasz dwa kopy i na jednym działa a na drugim nie.

Z routerem łączysz kompa kablem czy bezprzewodowo?

Jakiego antywira zainstalowałeś i co wykrył ci?

Sprawdź czy nie działają ci jedynie strony www czy komunikatory typu gg czy skype też nie chcą się łączyć ze swoją siecią.

Opisz jakie masz ustawienia połączenia sieciowego w kompie oraz jakie masz ustawienia dhcp w routerze.

Nie twierdzę że format nie pomoże (bo zależy od tego w czym tkwi problem) ale zakładanie że format jest rozwiązaniem wszystkich problemów i robienie go przy każdej ■■■■■ółce jest po prostu głupie.

Ustawienia połączenia sieciowego próbowałem i na auto, i ręcznie - na auto jest ograniczenie lub brak łączności, ręcznie to ostrzeżenie znika, ale ani net, ani panel routera nie działa. W routerze jakie ustawienia dhcp nie wiem, po prostu dhcp jest (nie jestem teraz przy tym routerze).

Antywir AVG, jakieś 3 wiry, 2 zagrożenia jedno ostrzeżenie, wszystkie wyleczył.

No i nie wiem, chyba sie zdecyduje na format bo zaczyna mnie to denerwować. Nie ma to jak linuks, nic nie nawala i człowiek spokojny :slight_smile:

Dodane 25.07.2010 (N) 19:24

No i po formacie, net działa :slight_smile: