Router Pentagram Cerberus ADSL WiFi 802.11g problem


(Kuchar) #1

Witam!

Wczoraj odkupiłem od kolegi Router Pentagram Cerberus ADSL WiFi 802.11g. Przeczytałem cała instrukcje dołączoną do zestawu, ktory mi dał i pojawił sie problem.. On mowil ze jakis kolega, informatyk mu to ustawiał i ze po formacie nie musiał nic robic.. Wiec zabrałem się do pracy.

Problem polega na tym, że nie mogę się połączyć do komputera stacjonarnego przez LAN.. Dodam ze mam laptopa z WiFi i na nim siec bezprzewodowa dziala... Zrobilem wszystko jak pisało w instrukcji ale z komputerek stacjonarnym nie chce sie polaczyć.. Pisze stale, ze kabel sieciowy jest odlaczony.. jakie rady?


(system) #2

dobry masz kabel?? - tzn. Skrętke prostą czy "kross"??.

Dobrze masz ustawione IP, DNS i brame w ustawieniach karty sieciowej??

Zainstaluj jeszcze raz serownik do karty sieciowej.


(Kuchar) #3

ustawienie karty sieciowej mam tak jak pisało w instrukcji, mianowicie zeby pobieralo automatycznie.. mozliwe ze cos jest z kablem, że nie wykrywa w ogole komputera.. dodam ze testowalem pod LAN na laptopie.. też bez żadnych rezultatów. :[ Możliwe ze to wina kabla sieciowego?

EDIT: Dzwonilem przed chwilą do tego kolegi, który mi to sprzedał i pytałem się czy ma osobna karte sieciową czy zintegrowaną.. on powiedział ze net i router chodził mu na osobnej... niestety ja mam tylko zintegrowaną... Może to jest ta przycztna? ze router wymaga sieciowki osobnej? o innych parametrach> hmm>> co o tym myslicie?


(system) #4

nie ma żadnej różnicy czy to jest zintegrowana karta czy dodatkowa.

Jeśli nie działało to też na laptopie to możliwe, że albo kabel jest uszkodzony, albo gniazdo w routerze - próbowałeś na innych portach niż pierwszy??