Router pod 2 komputery (neostrada)

Witam

Kompletnie nie znam sie na router-ach wiec proszę was o pomoc. Mianowicie bede mial laptopa http://www.proline.pl/shop.php?prodid=TOSHIBA+A200-1MY#gossip i obecnie posiadam komputer PC. Na laptopie bedzie zainstalowany windows vista home premium a na komputerze PC windows XP Professional.

  1. Jaki router poleciłbyś mi przewodowy/bezprzewodowy i jakiej firmy (prosze o link) ?

  2. Jeśli bezprzewodowy to nie trzeba go laczyc z zadnym z komputerow?

  3. Czy istnieje mozliwosc ze ktos bez mojej wiedzy bedzie korzystal z mojego internetu?

  4. Czy 2 systemy to przeszkoda?

Jeżeli jeszcze jakies info jest mi potrzebne to prosze o napisanie. Za wszelką help dzienx

odp

Ad.1 Z tego co wiem to ta Toshiba ma kartę Wi-Fi więc poleciłbym Ci ten router:

Router, daje sygnał wan i ma 4 porty LAN. Łatwa konfiguracja przez przeglądarkę.

Ad. 2 Jeżeli komputer ma kartę WiFi to nie trzeba żadnego kabla ale rozumiem że w stacjonarnym takiej karty nie masz więc kabel musisz mieć, bądź kupić taką kartę.

Ad.3 Tak istnieje taka możliwość jeśli będziesz miał router który daje sygnał dla sieci bezprzewodowej i jej nie zabezpieczysz, wystarczy zwykły klucz WEP.

Ad. 4 Nie.

ok router wyaje sie byc dobry i cena tez spoko. Karty wifi nie mam w komputerze PC i jaką byscie polecili (link). Jezeli na karte bym sie nie zdecydowal to jakim kablem i gdzie podlaczyc to do komputera PC.

Jeżeli chodzi o laptop i jego komunikacje bezprzewodowo to:

Technologia bezprzewodowa : Bluetooth™

Zgodność : Wi-Fi™

Obsługa sieci : 802.11a/b/g

Technologia bezprzewodowa : Moduł bezprzewodowej sieci LAN (802.11a/b/g)

  1. Wystarczy kupić ww router i do laptopa nie potrzeba zadnego kabla? J

6.ak z tymi zabezpieczeniami?

  1. Na jaka odleglosc dziala router?

  2. Ja mieszkam w bloku i jak moj sasad moze “podkradac” moj net? Czy ja o tym bede wiedziaL?

odp

@uzytkownik6 jak komputer stacjonarny masz nowy bądź nowszej generacji to kartę sieciową (zwykłą) będziesz miał zintegrowaną na płycie głównej, co do kabla to wystarczy Ci zwykła “skrętka” możesz nawet kupić gotowy.

Co do lapka to powinno działać bez problemu.