Router - podłączenie do modemu od stałego łącza

Witam. Czasami chciałbym sobie posiedzieć przy laptopie, pograć na nim, i przeglądać internet. Z tego, co zauważyłem laptop ( chyba ) nie ma

WiFi. Laptop to Asus X53B z Radeon HD7400, i pytanie moje takie: jeśli podłączę router do modemu to zakładam, że muszę kupić antenę na

USB ?? Internet jest dostarczany przez operatora Vectra, czy muszę informować o tym fakcie operatora, że podłączam sobie modem, i będę miał internet

w laptopie ?? Jeszcze jedno pytanie. Mama ma internet w UPC, czy da się zrobić coś, żebym też przeglądał internet na swoim laptopie u mamy ?

Wystarczy wgrać oprogramowanie tamtego operatora ?

Asus’y serii X53B mają WiFi, ale… opcjonalnie. Może nie ma zainstalowanych odpowiednich sterowników lub trzeba WiFi włączyć (Fn+F2)? Musisz to sprawdzić, np. w Menadżerze Urządzeń/Karty sieciowe i tam powinna być pozycja z “Wireless” lub “WiFi”. Jeśli nic takiego tam nie ma, to jest to niestety wersja zubożona (jest to też możliwe!).

…to powinieneś się połączyć laptopem przez WiFi z Twoim routerem. Laptop musi “zobaczyć” nazwę Twojego routera.

A jeśli będę chciał zabrać do matki mojego laptopa, i np., tam używać internetu, albo tam pograć ?

Czy muszę instalować oprogramowanie tamtego operatora w laptopie ? Wątpię, czy tak bez problemu się podłączę

Nie, wystarczy że raz zainstalujesz sterowniki do karty wifi. Potem tylko wybierasz z którą siecią chcesz się połączyć.

BTW zawsze możesz też dokupić sobię kartę wifi na usb do laptopa, np

http://www.ceneo.pl/12468508

http://www.ceneo.pl/17977084#tab=spec

http://www.ceneo.pl/16724914#tab=spec

Czyli wystarczy kupić router, wgrać sterowniki od karty sieciowej, i np. dla pewności kupić kartę WiFi na USB,

i to wystarczy ? Aha, i jeszcze jedno pytanie :slight_smile: Te router - y, mają jakieś sterowniki ?? Z góry dziękuję za odpowiedź :slight_smile:

Nie odpowiedziałeś, czy w ogóle sprawdzałeś, czy masz kartę sieciową bezprzewodową w laptopie? Sposób na sprawdzenie podałem wyżej. Może zakup oddzielnej karty WiFi na USB nie będzie potrzebny? Router WiFi nie ma sterowników, lecz posiada oprogramowanie firmowe, działające w nim w chwili zakupu.

  • Witam. Szukałem jakiegoś przycisku ( u mamy jest przełączniki w Dell - u WiFi ), albo oznaczenia z obu stron, nawet na naklejce z kluczem

aktywacyjnym, pod nim, i nic. Jedyne wejście, oprócz HDMI, USB itp. to wejście na łączę stałe. Zostaje tylko router i modem kupić ??

Mam jeszcze pytanko takie. Jak jest sieć chroniona hasłem, to jest jakieś jedno uniwersalne hasło na całą sieć, czy to użytkownik ustala ?

  • Jak bym był u mamy ze swoim laptopem, a wiem, że jej sieć jest na hasło, gdzie mam szukać tego hasła ?? Moja siostra cioteczna mieszka w Anglii,

i ona ma na modemie WiFi User ID, oraz hasło pod nim. Szukałem czegoś takiego u mamy, wpisywaliśmy różne znaki z modemu WiFi, bo siostra chciała skorzystać WiFi,

a ma w telefonie, i nie mogliśmy hasła znaleźć. - Kupiłem tego laptopa na allegro, dostałem go z tylko wgranymi sterownikami do karty graficznej, jeśli dobrze pamiętam.

Poszukam jeszcze tych sterowników do WiFi w internecie. Będę wdzięczny za każdą pomoc :), bo jeśli chodzi o WiFi, to zielony jestem.

W Twoim laptopie nie ma włącznika WiFi. Jeśli w ogóle jest w nim karta sieciowa WiFi, to włącza się ją przez przyciśnięcie klawisza Fn i F2 jednocześnie. Oznaczenia WiFi powinny być na klawiszu F2. Nadal jednak nie wiem, czy Twój laptop ma kartę WiFi, bo nie podałeś co widać w Menadżerze Urządzeń.

Co do haseł sieciowych, jest to temat “rzeka”. Hasło do routera WiFi powinien znać każdy użytkownik i może je udostępniać komu chce. Bywa jednak, że sieci sa zabezpieczone na tzw. MAC-Adres. Wówczas, aby dostać się do internetu trzeba powiadomić dostawcę internetu i podać mu ów MAC-Adres swojej karty sieciowej, ponieważ MAC-Adres jest składnikiem każdej karty sieciowej. Nie wiem, co Ci w tej sprawie poradzić. Warto się spytać dostawcy internetu.

Uruchom wiersz poleceń i podaj wyniki poniższych poleceń :arrow: kopiowanie-wynikow-polecen-wiersza-polecen-windows-t499881.html

ipconfig /all

netsh show int show int

netsh wlan show drivers

wmic nic list brief

Zrobiłem to, co radził roobal, czyli ten , zrzut " do pliku tekstowego. Teraz, jak to wkleić przy poście?

Sterowniki od WiFi wgrałem, pokazuje nadal to samo, co pokazywało wcześniej, czyli: Wykryto sieci bezprzewodowe, Brak połączenia.

Spróbowałem się połączyć np., z WP.PL z HotSpot firmy Merita, ale przekierowuje mnie na jej stronę, jak np., chcę wejść na WP.PL.

Chyba dobrze się domyślałem, że trzeba mieć tą antenkę na USB, bo pokazuje mi, że , brak urządzeń ", czy jakoś tak.

Na forum nie ma możliwości wysyłania załączników, otwórz zawartość pliku, skopiuj i wklej, np. na stronę http://wklej.org i podaj tu link.

Witam ponownie, roobal. Mam nadzieję, że wszystko dobrze zrobiłem :smiley: http://wklej.org/id/1040567/

Twój laptop posiada kartę sieci bezprzewodowej.

Brakuje jeszcze wyniku polecenia.

netsh wlan show drivers

Siemka ponownie. Dzisiaj miałem chwilę czasu, by usiąść przy laptopie, i wpisać tą komendę.

Nie idzie zrobić ani zrzutu, ani zobaczyć wyników, bo po wpisaniu komendy okno się na chwilę pokazuje, po czym po chwili zamyka.

  • I tak muszę kupić router, czy znacie jakiś dobry, i najlepiej tani, czy to , jeden czort ", jak to mówią, tylko nazwą firmy się różnią?

O wybór routera proszę pytać w tym temacie :arrow: wybor-routera-kablowego-kablowki-osiedlowki-upc-itp-t420294.html