Router podłączony do AP? Jaki? Pomoc w konfiguracji sieci

Witam.

Posiadam antene 5Ghz ponieważ jest to internet radiowy. Pod anteną na zewnątrz domu jest mała skrzynka a w środku Acces Point. Od niego wychodzi jeden kabel (standardowy od internetu - taki z kolorowymi malymi kabelkami - inny niż telefoniczny). Moje pytanie czy do takiego kabla, który wychodzi od AP mogę podpiąć Router ? Chcę aby router udostępniał internet poprzez sieć WIFI. Mam w domu 4 komputery (w tym 3 laptopy - 2 z nich mają karty w najnowszych standardach, komputer stacjonarny także). Czy taka konfiguracja będzie działać?

Antena ----------- AP ----------- Router ----- Komputer 1/2/3/4 ???

Dodam że chcę aby router był solidny i posiadał opcję przydzielania automatycznie IP i tych innych danych. Teraz łącze mam z resztą komputerów scrosowane i muszę wszystko ręcznie podawać (nawet DNS). Chciałbym żeby niedość komputery same widzaly nową sieć WIFI ale także po połączeniu się od razu miały internet. Fajnie jakby było też jedno lub dwa wyjścia normalne (standardowy kabel). Bo mam w domu zrobione gniazda na internet na dole i na górze i wyprowadzone kable już.

Czekam na opinie czy to zadziała (jeśli nie to jaką konfiguracje polecacie) i także jaki router polecacie w cenie do 130zł - z DHCP i zeby mial jak najwiecej bajerow w tej cenie :slight_smile: :slight_smile: najlepiej Linksys albo d-link (te drugie zauwazylem ze sa tansze).

Usuniecie AP i zastapienie routerem z AP Client odpaada poniewaz AP jest na zewnatrz domu i kabel od anteny nie sięgnie.

PS. Czy z routerami Tego typu są antenty wifi? Jesli nie to ile kosztują

Co sądzicie o tym: http://www.allegro.pl/item416694826_sup … _fvat.html - Raczej bym sie ku temu skłaniał bo i w miarę tani, ładny wygląd no i opcje dobre… chociaż ja sie na tym nie znam… niestety nie ma DHCP… ;/ Czyli ew. przez kabel nie przypisze sam IP? ;> Czy może to tu się inaczej nazywa?